Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

O zacieraniu śladów, czyli jak się za darmo pozbyć odpadów.

Śmieć to pieniądz. O tym wiedzą wszyscy, którzy żyją ze zbierania i przetwarzania odpadów. Ale wiedzą także ci, którzy muszą za oddawane odpady płacić. A każdy by chciał jak najwięcej zarobić.

Pomysłowość ludzka nie zna granic.

Najłatwiej jest legalnie przetworzyć i zagospodarować odpady stałe. Ale za to najtrudniej się jest ich pozbyć, jeśli ktoś nie chciałby wydawać pieniędzy, które za ich przyjęcie mu wręczono.

Wikana buduje centrum biurowo-magazynowe

Spółka Wikana rozpoczęła budowę centrum biurowo-magazynowego w Lublinie. Inwestycja o wartości około 60 mln zł ma być zakończona w czerwcu przyszłego roku.

We wtorek wmurowano kamień węgielny pod budowę centrum, nazwanego Wikana Biznes Park. Powstaje on w lubelskiej podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark Mielec, niedaleko lotniska budowanego w Świdniku.

Mielec - w video klipie

Dzisiaj chciałbym was zaprosić na moje video klipy. Dożynki w Mielcu 2010 r tutaj mieliśmy okazję zobaczyć prezentacje gmin z Mielca, folklor  muzyczny oraz tańce zespołów. Dni Mielca, drzwi otwarte Kirchhoff  Polska. W tych dwóch video klipach poświęciłem dużo czasu by pokazać nasze zespoły taneczne które bardzo dobrze się za prezentowały, życzę im dalszych sukcesów na estradzie oraz na familijny piknik pzl-Mielec. Co roku w tych dniach przez pzl-Mielec są urządzane wraz z rodzinami piknik rodzinny oraz otwarte drzwi pzl-Mielec. Jest okazja zobaczyć prezentacje  produkcji lotniczej, która zawsze przyciągała do siebie.

Odszkodowanie za wypadek

Jeżeli uległeś wypadkowi w kraju, zgłoś się do nas i skonsultuj swój problem. Uzyskasz informacje, które pozwolą Ci podjąć decyzję odnośnie dochodzenia odszkodowania.

Szkody majątkowe

Jeżeli na skutek wypadku uszodzeniu uległ Twój samochód (prywatny lub służbowy), możesz liczyć na naszą pomoc w sprecyzowaniu roszczenia. Podejmujemy się m.in. spraw dotyczących odmów wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia AC i OC, oceny zasadności szkody całkowitej, urealnienia kosztów naprawy pojazdu, uzyskania zwrotu podatku VAT za wykonaną naprawę, uzyskania kosztów remontu pojazdu po zderzeniu z dziką zwierzyną czy kradzieży pojazdu.

Nie będzie utylizacji azbestowych rur

Na terenie miasta Mielec trwa inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest. Odwiedzani są właściciele budynków o takim pokryciu dachowym. Zebrane w ten sposób dane mają posłużyć miastu w ubieganiu się o pieniądze z zewnątrz na usuwanie i utylizacje tego niebezpiecznego budulca ale Mielecki magistrat nie planuje utylizować azbestowych rur wodociągowych w mieście.

Pierwsza impreza modelarska

W dniach 4-5 lutego odbyła się w SDK „Wystawa - konkurs kartonowych i plastikowych redukcyjnych modeli samolotów, szybowców, rakiet, śmigłowców i dioram lotniczych”.

Wystawa rozpoczęła się w sobotni ranek, kiedy to do SDK modele na wystawę zaczęli przynosić ich autorzy. Oprócz wystawców, którzy od wielu lat przynoszą do nas swoje modele, znalazło się również kilku, którzy swoje eksponaty wystawiali po raz pierwszy. Jak podkreślał organizator, wszystkie modele były wykonane bardzo starannie, a poziom wystawy był wysoki.

Zatrzymano złodziei rowerów

Mieleccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na przestrzeni ubiegłego roku kradli rowery z terenu miasta. Zatrzymani to 19-lateki 21-latek z Mielca. Za kradzież grozi im do 5 lat pobawienia wolności.

Złodziejski duet do kradzieży w szczególności upodobał sobie osiedle Smoczka. Działali wspólnie i indywidualnie

Tydzień Modlitw o TrzeźwośćJak co roku w ostatnią niedzielę przed Popielcem rozpoczął się w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość, trwający do kolejnej soboty.
Przebiega on pod hasłem 'Miłość jest trzeźwa'.
To okazja do refleksji i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych. Zbliżający się Wielki Post jest też dobrym czasem do podjęcia postanowień dotyczących trzeźwości - podkreśla przewodniczący Episkopatu abp Józef Michalik

Prezentacja "BUDOWA DROGI WRAZ Z BUDOWĄ MOSTU PRZEZ RZEKĘ WISŁOKĘ ".

Biuro projektowe KLOTOIDA Bajor, Zygmunt Sp.j. ul. Bochenka 16a, 30-693 Kraków działając w imieniu Powiatu Mieleckiego informuje, że w ramach opracowywanej dokumentacji zamierza przeprowadzić prezentacje publiczne rozwiązań projektowych dotyczących przedsięwzięcia pn.: „KONCEPCJA BUDOWY DROGI POPRAWIAJĄCEJ WARUNKI DOJAZDU DO OBSZARÓW PRZEMYSŁOWYCH MIELCA Z KIERUNKU POŁUDNIOWO-ZACHODNIEGO, WRAZ Z BUDOWĄ MOSTU PRZEZ RZEKĘ WISŁOKĘ ".

Konkurs Uczniów Fryzjerstwa

Blisko 80 młodych ludzi w niedziela 06 lutego 2011, od godziny 10:00 prezentowało swoje umiejętności podczas rozgrywanego w Dębicy XXXIV Konkursu Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego.
Przyjechali do Domu Kultury Mors w Dębicy m.in. z Mielca, Krosna, Przemyśla, Sanoka i Rzeszowa. Wojewódzka rywalizacja odbywała się tutaj drugi raz z rzędu.
- Kapituła nominacyjna ponownie wybrała nasze miasto na gospodarza konkursu ze względu na sukces zeszłorocznej, zorganizowanej przez nas edycji – nie krył satysfakcji Piotr Szul, starszy Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Dębicy.

Kiermasz Walentynkowy


14 II 2012 r. wolontariusze z LO nr.1 zorganizowali Kiermasz Walentynkowy. Dyżurni wolontariusze na każdej przerwie rozprowadzali okolicznościowe kartki i kwiatki, własnoręcznie wykonane przez młodzież. Uruchomili także pocztę walentynkową, która cieszyła się dużym powodzeniem. Po długiej przerwie walentynkowi listonosze dostarczali adresatom korespondencję.
Dzień upłynął w radosnym nastroju, zaś dochód ze sprzedaży przeznaczony został na zakup słodyczy dla dzieci ze Świetlicy profilaktyczno-wychowawczej.

Apel społeczności Złotnik do Radnych Gminy Mielec

SP Złotniki
My, niżej podpisani: nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice apelujemy do wszystkich Radnych Gminy Mielec o rozważne przeanalizowanie propozycji zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Złotnikach. Prosimy o głosowanie dla dobra oświaty, a przede wszystkim dla dobra uczniów.

Wystawa KŚT Mielec

Członkowie Klubu Środowisk Twórczych działającego przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej gościli 14 lutego 2012 r. w Domu Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Mielcu z wystawą "Zima - pędzlem, dłutem, igłą i pomysłem".
Przybyłych na spotkanie twórców oraz licznie zgromadzonych mieszkańców Domu przywitała bardzo serdecznie p. dyrektor Agata Ćwięka. Prezes Klubu Jadwiga Klaus oraz z-pca prezesa TMZM Maria Błażków przedstawiły cel wystawy oraz wyraziły zadowolenie z możliwości podzielenia się pięknem zimowej aury ukazanej na obrazach, w rzeźbach, haftach, kwiatach, bombkach i fotografiach.

Senator Władysław Ortyl gościem programu "Słowo za słowo"

Senator Władysław Ortyl gościem RDN Małopolska - RDN Nowy Sącz - rozgłośnie diecezji tarnowskiej

Dziś w otwartym świecie medialnym można zrobić konsultacje społeczne, a tego rząd unika. Przez to wszyscy mamy kłopoty' – tak skomentował podpisanie mowy ACTA przez Polskę senator Władysław Ortyl. Gość porannego programu 'Słowo za słowo' odniósł się także do podwyżek za wodę i ścieki w Mielcu...

Walentynki w Radomyślu Wielkim

14 lutego 2012 roku w ZS w Radomyślu Wielkim odbył się Walentynkowy Koncert Gwiazd (pokaz charakteryzatorski) oraz III Szkolny Konkurs Adeptów Fryzjerstwa w temacie „Fryzura Romantyczna- Wieczorowa’’ przy udziale Uczniów klas II i III ZSZ w zawodzie FRYZJER/STYLISTA. W koncercie wystąpiły znane gwiazdy show biznesu polskiej i światowej sławy:

Wizyta Wicekuratora Oświaty na placu budowy RCTNTW

wizyta Wicekuratora
W dniu 17 lutego w wizytą roboczą przebywał w CKPiDN Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro. Celem spotkania była prezentacja projektu „Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania”, realizowanego w ramach RPO WP. W spotkaniu uczestniczyli Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, Wiceprezydent Mielca Bogdan Bieniek, dyrektorzy Wydziałów Edukacji Stanisław Tomza (powiat), Arkadiusz Gazdowski (miasto) oraz dyrektor CKPiDN Zdzisław Nowakowski.

Koncert w przedszkolu

16 lutego 2012 roku na specjalnej uroczystości w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Mielcu wystąpił zespół saksofonowy prowadzony przez Bogusława Pawełczaka. Młodzi artyści zaprezentowali utwory z którymi reprezentować będą Państwową Szkołę Muzyczną w dniu 20 lutego 2012 roku na

Szkolenie szybowcowe

Aeroklub Mielecki informuje, że nabór kandydatów na teoretyczne szkolenie szybowcowe wg programu Szkolenia Szybowcowego do licencji pilota szybowcowego PL(G) nadal trwa. Szkolenie odbędzie się w miesiącach marzec-kwiecień 2012. Forma szkolenia dostosowana będzie do wymagań kursantów, tj. zajęcia popołudniowe, weekendowe lub forma stacjonarna – dzienna. Szkolenia będą prowadzone w siedzibie Aeroklubu Mieleckiego ul. Kosmonautów – Lotnisko.

Galeria I i Pracownia Plastyczna otwarte!

Po kilkumiesięcznym gruntownym remoncie i modernizacji oddane zostały do użytku Galeria I i Pracownia Plastyczna Samorządowego Centrum Kultury. Kosztujący ponad pół miliona złotych remont sfinansowany został przez Urząd Miejski w Mielcu i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W rezultacie wykonanych prac powstała nowoczesna i funkcjonalna Pracownia Plastyczna, a Galeria I, jeśli chodzi o zakres rozwiązań technicznych w niej zastosowanych, stała się jedną z najbardziej nowoczesnych w południowo-wschodniej Polsce.

40 mln na żłobki dla gmin

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło kolejną już edycję programu "MALUCH". W ramach konkursu gminy mogą ubiegać się o dotacje na żłobki. Do rozdysponowania jest 40 mln zł.

Są zainteresowani budową obwodnicy Mielca

Przetarg nieograniczony na: Budowa drogi obwodowej Mielca w ciągu drogi wojewódzkiej nr 985 Nagnajów – Dębica przebiegającej od miejscowości Tuszów Narodowy w km 20+636 do ulicy Dębickiej w km 38+522 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi – etap I. Projekt współfinansowany jest z EFRR w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 – 2013.

FOTOprojekt 2012

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie zaprasza mieszkańców Gminy Mielec do udziału w warsztatach fotograficznych pn. „FOTOPROJEKT 2012" To bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych z terenu wiejskiej Gminy Mielec.

Celem „FOTOPROJEKTU 2012 " jest:

a/ nabycie i poszerzenie wiedzy i umiejętności technicznych z dziedziny fotografii podczas czteromiesięcznych warsztatów fotograficznych.

Senat przeciwko mieleckiej kolei

W budżecie państwa na najbliższy czas zabraknie pieniędzy na prace przy linii kolejowej Dębica-Mielec-Ocice. Szansą było głosowanie w Senacie, ale poprawki dotyczące Podkarpacia (w tym Mielca) przepadły. - To niezrozumiała i bulwersująca decyzja - tak głosowanie skomentował europoseł Tomasz Poręba, który jest inicjatorem walki o przywrócenie ruchu pociągów na tej linii...


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........