Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Spotkałem dobrego nauczyciela.

W sobotę, po spotkaniu w Grupie Literackiej Słowo z poetą i nauczycielem liceum w Jeżowem, Ryszardem Mściszem, po długiej i jak prawie nigdy ciekawej dyskusji członków Grupy z zaproszonym gościem, belfrem języka polskiego z maleńkiego wiejskiego liceum, które wydaje z siebie najwięcej laureatów konkursów poezji w województwie a może i Polsce,  powiedziałem sam do siebie: „to dobry nauczyciel”.

I wtedy przypomniał mi się cytat z Ewangelii św. Marka, w którym zwrócił się do Chrystusa bogaty młodzieniec z takimi słowami: "Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" Na to Chrystus: "Czemu nazywasz mnie dobrym? Sam tylko Bóg jest dobry!" (Mk. 10,18).

Uroczystość Konsekracji Kościoła Trójcy Przenajświętszej w Mielcu (foto)

3 czerwca odbyła się uroczysta konsekracja kościoła pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Mielcu (Smoczka). Dokonał jej nowo mianowany bp tarnowski Andrzej Jeż. Parafia obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia.
Uroczysta Msza św. rozpoczęła się w niedzielę o godz. 16. Dla parafii jest to prawdziwe święto. Towarzyszy jej odpust parafialny. Po Mszy koncert zespołu "Promyczki Dobra" z Nowego Sącza, a o 19.45 zagrał klerycki zespół Genezareth z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
Przewidziane są także konkursy dla najmłodszych.

Czarny dym nad miastem

Rano nad Strefą pojawił się czarny dym. To paliło się zwałowisko odpadów w Euro-Eko, firmie przetwarzającej paliwa alternatywne. Mieszkańcy zadzwonili na Straż Pożarną której na miejscu pojawiło się kilkanaście jednostek. Firma przyjazna środowisku, eko-lider, eko-strateg i wszystkie inne "odznaczenia" które dostali to jakaś szopka jak to wszystko wygląda. W styczniu tego roku już płonęły tam odpady i co zrobili aby ta sytuacja się nie powtórzyła?

Pasy rowerowe na Niepodległości w Mielcu

 W Mielcu jest coraz więcej jest tras rowerowych. Dużo ludzi jeździ rowerami do pracy, wiadomo, ze względu na wysokie ceny paliwa. Starosta Andrzej Chrabąszcz powiedział, że planowana jest budowa śluz ułatwiających włączenie się rowerzystów do ruchu na ulicach Mielca.
Nie jest to wymysł naszych rajców a wymóg ustawy z 1 kwietnia 2011 r. o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o kierujących pojazdami (Dz.U. nr 92, poz. 530), popularnie nazywana ustawą rowerową.

Trwa dzień dziecka w parku obok biblioteki

Dzień dziecka organizowany jest przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu. Przygotowano wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców miasta, w szczególności dzieci!
Przewidziana jest mała gastronomia i wielka dyskoteka od 19:00

Miejska Biblioteka Publiczna zaproponuje zagadki o literaturze.

Fałszywy wnuczek zatrzymany

W piątek mieleccy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który próbował oszukać 64-letnią mieszkankę Mielca metodą „na wnuczka”. Kobieta mogła stracić 30 tys. zł. Policja wystąpiła do prokuratury o skierowanie do sądu wniosku o areszt tymczasowy dla oszusta.

Do próby oszustwa doszło około godz. 11, kiedy do 64-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za krewnego. Prosił o pomoc finansową ponieważ - jak twierdził - spowodował wypadek drogowy i aby uniknąć kary chciał wręczyć łapówkę.

Policja rozbiła mafię samochodową

Mieleccy policjanci rozbili w piątek zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Złodzieje jechali skradzionym Passatem, kiedy zauważył ich policjant. Funkcjonariusze dyskretnie obserwowali skradziony pojazd i po przejechaniu trasy biegnącej przez trzy sąsiadujące ze sobą województwa ostatecznie zatrzymali złodziei na policyjnej blokadzie w Koszycach, na styku woj. małopolskiego i świętokrzyskiego.

Interpelacja w sprawie planowanej likwidacji posterunków Policji w

Do sejmu wpłynęła interpelacja nr. 5159 w sprawie planowanej likwidacji posterunków Policji w powiecie mieleckim.  Interpelacje wpłynęła 25 maja br. do ministra spraw wewnętrznych.
Interpelacja

Przetarg na przebudowę ul. Sękowskiego

Powiat Mielecki, ul. Sękowskiego 2B, ogłosił przetarg na wykonanie robót objętych projektem: Przebudowa drogi powiatowej Nr 1 194R ul. Sękowskiego w Mielcu na odcinku o dług. 0,650 km.

Zamówienie obejmuje między innymi: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, karczowanie pni drzew, rozebranie kostki brukowej, płyt betonowych, krawężników, studzienek ściekowych

Chodnik jak wszystko w Mielcu z betonowej kostki bruk. gr. 8 cm
Zatoki postojowe wykonane będą a jakże z betonowej kostki bruk. grubości... 8 cm


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........