Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Misterium Męki Pańskiej w Woli Mieleckiej

W najbliższą Niedzielę Palmową 1 kwietnia 2012r. po Mszach św. o godz. 09.30 i o godz. 11.00. w sali widowiskowej Domu Ludowego w Woli Mieleckiej odbędzie się 40 minutowe przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu dzieci i młodzieży z Woli Mieleckiej podaje portal wolamielecka.pl

Oświadczenie senatorskie ws. farm wiatrakowych

Oświadczenie jest prośbą o wyjaśnienie wielu kwestii dotyczących budowy farm wiatrowych ale również prośbą o podjęcie działań na rzecz uregulowania stanu prawnego instalacji wykorzystujących do wytwarzania energii elektrycznej energię wiatru.

Oświadczenie skierowane do Ministra Gospodarki oraz Ministra Środowiska złożone w podczas 8. posiedzenia Senatu w dniu 28 marca 2012 roku.

Spotkanie edukacyjno-informacyjne

Powiatowy Komitet Protestacyjny Walki z Wiatrakami zaprasza w najbliższą niedzielę 01 kwietnia 2012 r. o godz. 14:00 na spotkanie edukacyjno-informacyjne osób protestujących. Na spotkanie zaproszeni zostali: Poseł Anna Zalewska, Poseł Krzysztof Popiołek, Zdzisława Dubaj (Podkarpacki Koordynator Protestów), Marian Daszyk (Przewodniczący Krajowego Komitetu Protestacyjnego), przedstawiciele grup protestujących powiatu mieleckiego dębickiego oraz przedstawiciele protestujący z Podkarpacia: Orzechowce, Wola Rafałowska, Strachocin.

XIX eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dziś w Rzędzianowicach odbyły się XIX eliminacje powiatowe OTWP.
Reprezentanci OSP Tuszyma zajęli następujące miejsca:
Grupa gimnazjalna:
Aleksandra Bąba- 2 miejsce

Grupa ponadgimnazjalna:
Dawid Szałda- 1 miejsce (będzie reprezentował powiat na szczeblu wojewódzkim)
Alicja Kozioł- 2 miejsce

Konkurs Piosenki "Wygraj Sukces"

26 marca 2012 odbył się XVII Ogólnopolski Konkurs Piosenki "Wygraj Sukces". Jest to konkurs na bardzo wysokim poziomie artystycznym i nie łatwo się do niego zakwalifikować. Biorą w nim udział uczniowie szkół masowych, którzy są bardzo utalentowani wokalnie. Uczestnicy( ok 54 osób) zaprezentowali się w 4 kategoriach wiekowych od 6-19 roku życia. Trzeba było zaśpiewać 2 piosenki z dosyć trudnego repertuaru z płyt "Wygraj sukces". W bieżącej edycji tego ogólnopolskiego konkursu piosenki wzięło udział ponad 2100 młodych wokalistów z 58 miast. Po przesłuchaniach w dwóch etapach wyłoniono 118 finalistów, którzy wystąpili w koncertach finałowych.

Spotkanie z pilotem USA Michaelem Skaggsem

Niepubliczne Gimnazjum w Mielcu systematycznie otwiera szkołę na ludzi wybitnych w różnych dziedzinach życia i nauki. Tym razem szkoła gościła Michaela Skaggsa – pilota USA, oblatywacza śmigłowców PZL Sikorsky w Mielcu. W dniu 23 marca specjalnie dla naszych uczniów Pan Skaggs przeprowadził lekcję dotyczącą pracy pilota oblatywacza. Na początku wyjaśnił zasady aerodynamiczne unoszenia się helikoptera. Następnie pokazał filmy z Black Hawk w akcji.

Policyjna akcja "TELEFON - PASY"

Od rana podkarpaccy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem "TELEFON - PASY". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa, sprawdzali też czy kierowcy korzystający z telefonu komórkowego w czasie prowadzenia pojazdu robią to zgodnie z przepisami. Akcja zakończy się w niedzielę wieczorem.

Kartka z życzeniami nr.01


     1 -7 Kwietnia 2012 r 

        Heja Mielec z kartką z życzeń                                                                                  dziś pozdrawia Was.                                                                                                                   Kwiaty i życzenia dzisiaj dla....                                                                                                  Zapraszamy.   

V Podkarpacki Jarmark Ludowy ,,Roztańczony Chorzelów"

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z s. w Chorzelowie
zaprasza V PODKARPACKI JARMARK LUDOWY "ROZTAŃCZONY CHORZELÓW"
23-24 czerwiec 2012
Impreza odbędzie się na Terenach rekreacyjnych Ośrodka Kultury w Chorzelowie

Palikot do prokuratury za "chama" - Video HD

Roman Kotliński, Armand Ryfiński (Ruch Palikota). O śmierci Kazimierza Łyszczyńskiego

Ogólnopolski Turniej "Złota Kielnia"

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Budowlanej w Mielcu Tomasz Kleszcz, Marcin Morytko oraz Daniel Działo zostali finalistami Ogólnopolskiego Turnieju Złota Kielnia, który odbył się w Lublinie.
W ubiegłym tygodniu w Lublinie uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu wzięli udział w okręgowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Złota Kielnia. Reprezentanci mieleckiej budowlanki wykazali się ogromną wiedzą i doświadczeniem praktycznym.

Reprezentacja Rosji w piłce nożnej w Przecławiu

Burmistrz Przecławia podczas ostatniej wizyty w Warszawie spotkał się z Prezesem Federacji Piłkarskiej Rosji Panem Siergiejem Fursienko. Podczas spotkania ustalono, że reprezentacja Rosji w dniu 2 czerwca przyjedzie do Przecławia na spotkanie z młodzieżą szkolną. Po spotkaniu zostanie rozegrany sparing najlepszych zawodników z klubów Gminy Przecław z reprezentacją Rosji. Będzie to ostatni sparing reprezentacji Rosji przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Po wizycie w Przecławiu piłkarze Rosji bezpośrednio udadzą się do Warszawy gdzie przygotowywać się będą do rozpoczynających się 8 czerwca Mistrzostw Europy.

Strażacy jada na Jasną Górę

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mielcu wraz z Księdzem Kapelanem Strażaków Powiatu Mieleckiego organizuje w dniu 15 kwietnia br. (niedziela) VIII pielgrzymkę Strażaków Powiatu Mieleckiego do Częstochowy, na którą zaproszeni są strażacy wraz z rodzinami oraz motocykiści i wszystkich chętnych.

Msza Święta w intencji strażaków powiatu mieleckiego zostanie odprawiona o godz. 13.00 w Klasztorze na Jasnej Górze.

Ogłoszono przetarg na śmigłowce dla MON

W dniu 29.03.2012 r. zgodnie z zapowiedziami Ministra Obrony Narodowej Inspektorat Uzbrojenia uruchomił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę:

- 16 szt. śmigłowców w wersji wielozadaniowej – transportowej dla Wojsk Lądowych pozyskiwanych w oparciu o wspólną platformę bazową;

Wystawa filatelistyczna o JP II

„Pielgrzymki Apostolskie Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny” to pierwsza wystawa zorganizowana w Filii w Woli Mieleckiej
29 marca 2012 roku w Sali widowiskowej Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej otwarta została Niekonkursowa Wystawa Filatelistyczna ze zbiorów Jerzego Klementowskiego pt. „ Pielgrzymki Apostolskie Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny”.

Dzień otwarty w Gimnazjum nr.2

Gimnazjum nr.2 zaprasza szóstoklasistów i ich rodziców w dniu 18 kwietnia 2012 roku (środa) od godz. 16:00 do godz. 19:00
Można będzie m.in. zadawać pytania uczniom i nauczycielom, zobaczyć prace uczniów, pokazy i prezentacje, wziąć udział w quizach i konkursach, zwiedzać sale szkoły.

Europoseł PiS broni abp. Michalika. "Brutalny atak"

Tomasz Poręba, europoseł PiS z Podkarpacia, jest kolejnym politykiem, którego uraziły słowa Janusza Palikota o arcybiskupie Józefie Michaliku. Palikot nazwał hierarchę "chamem". - Zaatakował najważniejsze dla Polaków od tysiącleci wartości - napisał Poręba w specjalnym oświadczeniu.
W miniony wtorek w Radiu ZET w rozmowie z Moniką Olejnik Janusz Palikot powiedział: "Michalik jest takim samym chamem, jak Rydzyk".

Benefis Jerzego Mamcarza

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, oraz Grupa Literacka SŁOWO zapraszają 11 maja 2012 roku o godz. 19.00 na BENEFIS Jerzego Mamcarza z okazji 40-lecia pracy artystycznej.
Koncert z okazji 40-lecie pracy artystycznej  odbędzie się w sali  widowiskowej Domu SCK
Bilety w cenie 20 zł .

III Szkolny Przegląd Artystyczny

Z okazji nadejścia upragnionej wiosny odbył się III Szkolny Przegląd Artystyczny zorganizowany przez panią Katarzynę Sikorę. Już po raz trzeci uczniowie mają okazję zaprezentować swoje talenty wokalne, aktorskie, taneczne i recytatorskie na forum całej szkoły. Przed rozpoczęciem przeglądu został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Motyle piękności”, zorganizowany z okazji nadejścia wiosny przez panią Małgorzatę Maziarz.

65-rocznica śmierci gen. Karola Świerczewskiego

Dziś w Jabłonkach oraz w miejscowości Bystre odbędą się obchody 65-rocznicy śmierci gen. Karola Świerczewskiego, sowieckiego agenta i generała „ludowego” Wojska Polskiego, a imprezę finansowo wspiera Marszałek Województwa. Uroczystości odbędą się pod hasłem: „Pamięć i pojednanie jako niezbędny element dialogu polsko-ukraińskiego.

Oburzeni byli historycy oraz opinia publiczna - Niewiarygodne, że marszałek wydaje publiczne pieniądze na obchody rocznicy zabójstwa sowieckiego mordercy – mówił dr Maciej Korkuć z krakowskiego IPN.

Mały Klub Malucha „Aniołkowo” - wkrótce wielkie otwarcie

Od poniedziałku 2 kwietnia, MSM serdecznie zaprasza do Małego Klubu Malucha „Aniołkowo”, które specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta otwierany zostaje na osiedlu Lotników w filii mieszczącej się przy ul. Bajana 20A.
W związku z otwarciem tego miejsca całkowicie przeorganizowany został budynek tak, aby spełniał wszelkie normy bezpieczeństwa wymagane przez Straż Pożarną i Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........