Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Podwyżka za energię już pewna

Urząd Regulacji Energetyki zaakceptował taryfy dla czterech sprzedawców energii dla gospodarstw domowych oraz dla dwóch dystrybutorów energii. Wzrost cen wyniesie 5,1 proc. – poinformowała rzeczniczka prasowa URE Agnieszka Głośniewska.

- Prezes URE zaakceptował dziś taryfy dla przedsiębiorstw sprzedających energię odbiorcom w gospodarstwach domowych (Energa Obrót, Enea, PGE oraz Tauron Sprzedaż) oraz taryfy dwóch z sześciu operatorów systemu dystrybucyjnego (to jest Vattenfall i RWE) – powiedziała PAP Głośniewska. – Średni wzrost cen energii dla odbiorców z gospodarstw domowych na rachunku wyniesie 5,1 proc. - dodała Głośniewska.

Milionerów wciąż przybywa

Gazeta.pl powołuje się na rozliczenia podatkowe za rok 2010. Łącznie na Podkarpaciu jest 318 milionerów. Najwięcej jest ich w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim, bo aż 99. Na drugim miejscu jest powiat dębicki z liczbą 33 milionerów. Kolejne miejsca zajmują powiaty:

Zderzenie trzech pojazdów

Prawdopodobnie z powodu wymuszenia doszło do zderzenia Golfa, Corsy i Peugeota
Do zdarzenia doszło po 16 na skrzyżowaniu Szafera i Kwiatkowskiego. Na miejscu szybko zjawili się ratownicy. Do szpitala przewieziono cztery osoby. Skrzyżowanie zostało zamknięte dla ruchu już od ronda z ulicą Partyzantów.

Uczniowie ZSB w akcji z sercem

Uczniowie z pięciu klas Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy Szlachetna Paczka, której celem jest pomoc osobom ubogim, chorym, dotkniętym nieszczęściem. Dzięki ludziom dobrej woli wybrane rodziny będą mieć piękne i radosne Święta Bożego Narodzenia. Inicjatorami udziału w akcji charytatywnej była młodzież z klasy I b Technikum Budowlanego, która zrezygnowała z klasowych Mikołajek i postanowiła uszczęśliwić jedną z potrzebujących, mieleckich rodzin.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce zrealizowało IX edycję ogólnopolskiego konkursu „Moja szkoła w UE – edycja powrót do szkoły. Warunkiem udziału szkoły było przygotowanie opracowania w dowolnej formie na jeden z dwóch obszarów tematycznych, dotyczących wolontariatu lub priorytetów polskiej Prezydencji.
Wzięły w nim udział uczennice klasy trzeciej technikum hotelarskiego w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego, Natalia Ćwięka, Beata Surowiec i Karolina Wilk.

"Aranżacje stołów na różne okazje" - wojewódzka konferencja

15 grudnia w Specjalnym Osrodku Szkolno Wychowawczym w Mielcu odbyła się
V Wojewódzka Konferencja "Aranżacje stołów na różne okazje"

W konferencji uczestniczyło siedem placówek szkolnictwa specjalnego:
SOSW LEŻAJSK, SOSW JAROSŁAW, SOSW KROSNO, SOSW MROWLA, SOSW ROPCZYCE, SOSW MIELEC, ZSS RZESZÓW.

Celem spotkania było:
- Integrowanie szkół zajmujących się kształceniem uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim i umiarkowanym.
- Prezentowanie umiejętności zawodowych i artystycznych uczniów związanych ze sztuką kulinarną.
- Wymiana doświadczeń nauczycieli gastronomicznych przedmiotów zawodowych w zakresie wymagań i oczekiwań potencjalnych pracodawców.
- Rozwijanie u młodzieży zainteresowania zawodem kucharz małej gastronomii.
- Stwarzanie sytuacji w których uczniowie ze szkół przysposabiających mogą wykazać się w swoimi umiejętnościami w nowym środowisku.
- Kształtowanie nawyków estetycznych oraz rozwijanie samodzielności przy wykonywaniu zadań.

Warsztaty dla „dęciaków”

14 grudnia 2011 roku w Szkole Muzycznej gościł znakomity muzyk instrumentalista – waltornista, wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu Krzysztofa Stencla. Celem wizyty był udział w pracach komisji Obowiązkowych Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w Sekcji Instrumentów Dętych,

Otwarcie nowej fabryki firmy Hamilton

15 grudnia br. w Rzeszowie otwarto uroczyście fabrykę amerykańskiej firmy Hamilton Sundstrand, produkującej silniki pomocnicze do samolotów dla takich potentatów, jak: Airbus, Boeing, Embraer. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych

Fabryka powstała na półtorahektarowej działce, na terenie rzeszowskiej WSK, objętej mielecką SSE. Składają się na nią dwa obiekty firmy: rozbudowana i unowocześniona hala należąca kiedyś do WSK i druga - nowa, w której jest centrum konstrukcyjne.

Odblask zamiast mandatu

Policjanci rozpoczęli akcję, wyposażania rowerów w naklejki odblaskowe. Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób w starszym wieku, które w ostatnim okresie czasu stanowią największą procentowo grupę ofiar śmiertelnych zaistniałych wypadków drogowych. Często przyczyną wypadku jest „niewidoczny” dla kierującego samochodem pieszy lub rowerzysta.

Zatrzymano sprawców rozboju w Rudzie

W poniedziałek wieczorem policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilkadziesiąt minut wcześniej w Rudzie pobili 38-letniego mieszkańca powiatu i zabrali mu 10 zł. Sprawcy byli nietrzeźwi.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........