Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Mały Gordon Bennet - zawody balonowe


W dniu 03.06.2012r Aeroklub Mielecki uświetnił Gminny Dzień Dziecka w Ociece (gmina Ostrów) zawodami balonowymi „Mały Gordon -Bennett”. Początkowo aura nie była zbyt sprzyjająca, ale entuzjazm i pogodny nastrój mieszkańców Ocieki „rozgonił” deszczowe chmury i można było rozpocząć całą imprezę.
Po godzinie 15, przy pomocy organizatorów rozłożono stół na którym miejscowe wolontariuszki pomagały nam przeprowadzać zapisy zawodników. W ubiegłym roku to przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodych mieszkańców Ocieki.

Kryrykują obwodnicę.

W Tuszowie Narodowym protestują przeciwko obwodnicy mielca. W projekcie jest kilka błędów.
Mieszkańcy gminy wiejskiej Mielec i Tuszowa Narodowego będą mieli problemy z włączaniem się do ruchu. Skrzyżowanie z drogą powiatową w Trześni jest źle rozwiązane, by włączyć się tam do ruchu koniecznym będzie prostopadłe przecięcie obwodnicy, co znacznie wydłuży czas i będzie powodować zagrożenie wypadkami

Turniej o Grzywnę Władyki

Rycerskie pojedynki, możliwość podglądania średniowiecznych zwyczajów oraz bitwa o zamek - to tylko niektóre atrakcje towarzyszące rycerskiemu turniejowi, który w najbliższy weekend odbywać się będzie w pobliżu ruin tarnowskiego zamku.
Stowarzyszenie Zamek Tarnowski od kilku lat angażuje się w propagowanie historii budowli, której ruiny górują nad miastem.
Bohaterem zbliżającej się "Zamkomanii" będzie Spicymir Leliwita - założyciel Tarnowa. W tym roku mija 660 lat od jego śmierci.

Jesteśmy dumni, iż Wałęsa jest Honorowym Obywatelem Mielca

W historii Mielca władze miejskie posługiwały się trzema specjalnymi tytułami, jakie przyznawano osobom zasługującym w danym czasie na wyjątkowe wyróżnienie. Niegdyś stosowano wpisy do Księgi Zasłużonych Obywateli Miasta Mielca, ale ta praktyka została zaniechana.

Medal "Przyjaciel Miasta Mielca" - od 1997 roku prezydent miasta przyznaje to wyróżnienie osobom nie będącym mieszkańcami Mielca i potwierdza w okolicznościowym dokumencie. Wręczenie medalu i dyplomu odbywa się przy wyjątkowej okazji. W kadencji 1994-1998 prezydent Janusz Chodorowski przyznał ten tytuł 11-krotnie i jak dotąd raz w następnej kadencji, rozpoczętej w 1998 roku.

Honorowe Obywatelstwo Miasta Mielca - to najwyższe wyróżnienie jakie może przyznać mielecki samorząd. Dotąd skorzystano z tej możliwości tylko w jednym przypadku:
uchwałą nr VIII/44/90 z dnia 31 października 1990 roku w dowód uznania wartości, które reprezentuje Rada Miejska w Mielcu postanowiła nadać

Z Mielca do Krywicz z Chorzelowa do Gnadenthal.

Bóg w swojej miłości zostawił Nam miejsca gdzie nie tylko są słynne z objawień, ale też są miejsca gdzie Bóg w cudowny sposób działa. Miejscem takim jest miasto Mielec i wieś Chorzelów. Bardzo ciekawa jest misyjna historia tego miejsca. W Mielcu na początku XVIII w. były dwa rody: Mieleckich i Morsztynów. Mieleccy opiekowali się kościołem św. Mateusza, ( obecnie jest to Bazylika Mniejsza) natomiast Morsztynowie nie mieli swojego kościoła do opieki, postanowili ufundować kościół i klasztor dla Trynitarzy. Uczyniła to wojewodzina inflancka Helena z Potockich Morsztynowa w latach1739 – 1759. Kościół i klasztor był przy trakcie sandomierskim za cmentarzem parafialnym – obecnie ul. Sienkiewicza 42 (salon łazienek a obok duże głazy z fundamentów tegoż kościoła).

Samorządowy dzień dziecka

- Lubię słuchać waszych pytań, sugestii i dociekań. Często to właśnie od was pochodzą pomysły na miejskie inwestycje – mówił podczas Dziecięcej Sesji Rady Miejskiej prezydent Janusz Chodorowski. Po raz dziesiąty z okazji swojego święta uczniowie mieleckich szkół spotkali się z władzami Mielca.

W tym roku po raz pierwszy w nowej formule, z okazji Dnia Dziecka do magistratu przyszli laureaci konkursu plastycznego „ ... - oczami dziecka", którego tematem przewodnim w tym roku było nasze miasto w przyszłości.

Poszukiwania nowego źródła wody w Mielcu

Na terenie Nadleśnictwa Mielec rozpoczęły się odwierty, które mają odpowiedzieć na pytanie: czy wody głębinowe mogą zaspokoić potrzeby miasta. Byłaby to alternatywa dla ujęcia wody na Wisłoce.

Na początku bieżącego roku na polecenie prezydenta miasta, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Mielcu zleciło Krakowskiemu Przedsiębiorstwu Geologicznemu PRO-GEO wykonanie czterech próbnych studni, dzięki którym mają zostać przeprowadzone badania warunków hydrogeologicznych zbiornika wód podziemnych o numerze 425.

VII drużynowy puchar marszałka województwa Opolskiego - Wyniki

Rekordową obsadę miał niedzielny VII Drużynowy Turniej o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego w szpadzie. Organizatorem turnieju był UKS Start Opole. Z naszego rejonu wystartowały drużyny z Mielca, Radomyśla Wielkiego i Krosna. Drużyna dziewcząt 1995-1997 z Mielca broni tytuł mistrzowski z poprzedniego roku.  Na dziesięciu planszach rozłożonych na opolskim Toropolu rywalizowały 34 drużyny z 17 klubów. Wystąpiło 110 zawodników, którzy walczyli w 67 pojedynkach zespołowych.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........