Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Zmierzch bogów

Historia to taka nauka, która mając niepodważalne fundamenty w postaci faktów, posiada nadbudowę w postaci interpretacji. I o ile jej fundamenty (w zasadzie – prócz fałszerstw) pozostają stałe i niezmienne, o tyle cała nadbudowa jest labilna jak harcerski namiot, który można przefarbować, postawić na szczycie wzgórza lub schować w dolinie porośniętej chaszczami, zwinąć na czas jakiś i schować na strychu albo udawać – po lekkim liftingu, że namiot jest np. akropolem, Wawelem albo zamkiem w Kamieńcu.

Wygrały "Młode Kozaki"


Zespół z Brnia Osuchowskiego  wygrał w finale z"Ekipą Pana Lee" w karnych i odebrał tytuł najlepszej drużyny Ziemi Mieleckiej. Była to najmłodsza ekipa rozgrywek.

            Stawką było zdobycie pucharu senatora  Władysława Ortyla oraz nominacja do wyjazdu na finał do Rzeszowa oraz powalczenie o wyjazd do Brukseli.
W dzisiejszym finale startowało 8 drużyn wyłonionych we wczorajszych rozgrywkach.  Najlepszym zawodnikiem został Kacper Krupiński, Ekipy Pana Lee, a królem strzelców Paweł Strycharz z Młodych Kozaków. Najlepszy bramkarz turnieju to Marcin Kowalski z ODJ.

Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Dziewicy

Przygotowujemy się do uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Dziewicy, największego Maryjnego święta, obchodzonego 15 sierpnia. Jest to dla większości Polaków ważna data. W tym dniu przypada podwójne święto, wywodzące się z wartości, które w Polakach zawsze były głęboko zakorzenione: z religijności i patriotyzmu .
Upamiętnia wzięcie do nieba Najświętszej Maryi Panny z duszą i ciałem (dogmat o Wniebowzięciu NMP ogłoszony został przez papieża Piusa XII w 1950 r.) oraz (w Polsce) jest obchodzone także jako święto Matki Bożej Zielnej oraz Zwycięskiej.
Cud nad Wisłą, jak określa się wydarzenia z 15 sierpnia 1920r, zalicza się do największych starć w dziejach oręża polskiego. Walka miała szeroki wymiar, a jej skutki były ważne nie tylko dla Polski, ale i dla Europy – miała znaczenie polityczne i decydowała o dalszych losach kontynentu.

Ku partnerstwie czterech miast

W środę (8 sierpnia br.) w Pałacyku Oborskich odbyło się spotkanie przedstawicieli Dąbrowy Tarnowskiej, Dębicy, Mielca oraz Tarnowa w sprawie partnerstwa w celu rozwoju potencjalnego obszaru funkcjonalnego wyznaczonego przez te cztery miasta.

Projekt „Partnerstwo na rzecz rozwoju potencjalnego obszaru funkcjonalnego wyznaczone przez cztery miasta, tj.: Dąbrowę Tarnowską, Dębicę, Mielec i Tarnów" został zainicjowany podpisaniem listu intencyjnego 18 czerwca br. w Tarnowie, gdzie spotkali się przedstawiciele samorządów z Małopolski i Podkarpacia, środowisk akademickich i biznesu aby dyskutować nad perspektywami zacieśnienia współpracy na wyznaczonym obszarze.

Mielecka AeroAT będzie mieć udział w budowie samolotu "OSA"

Mielecka firma AeroAT weźmie udział w budowie samolotu „OSA”. Samolot ten to dwumiejscowy ultralight. Samolot będzie błyskawicznie docierał w miejsca zagrożeń, powodzi, pożarów, wypadków a zamontowane na nim systemy szybkiego przekazywania informacji pozwolą na skoordynowanie działań ratowniczych bezpośrednio z kabiny samolotu. Samolotem już na tym etapie mocno interesuje się policja, widząc w nim wielką szansę na zastępowanie drogich w eksploatacji śmigłowców.

Kolonia Hufca ZHP Mielec

Mieleckie zuchy wraz z dziećmi niezrzeszonymi wzięły udział w koloni w Korzkwi k. Krakowa, która trwała od 19 do 29 lipca

W akcji letniej zorganizowanej przez mielecki hufiec wzięło udział 42 dzieci z terenu powiatu mieleckiego, które od 19 lipca przez dziesięć dni wspólnie się bawiły i poznawały nowe piosenki oraz zabawy.
              Uczestnicy koloni „Kubusia Puchatka” przebywali pod opieką pełnoletnich instruktorów i nauczycieli mieleckich szkół.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........