Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Kolonia Hufca ZHP Mielec

Mieleckie zuchy wraz z dziećmi niezrzeszonymi wzięły udział w koloni w Korzkwi k. Krakowa, która trwała od 19 do 29 lipca

W akcji letniej zorganizowanej przez mielecki hufiec wzięło udział 42 dzieci z terenu powiatu mieleckiego, które od 19 lipca przez dziesięć dni wspólnie się bawiły i poznawały nowe piosenki oraz zabawy.
              Uczestnicy koloni „Kubusia Puchatka” przebywali pod opieką pełnoletnich instruktorów i nauczycieli mieleckich szkół.
W pierwszych dniach dzieci poznawały zasady postępowania zucha na kolonii, a także kilka punktów z regulaminów.

Ośrodek w Korzkwi, z racji tego, że jest położony 15 km od Krakowa umożliwił zuchom zobaczenie krakowskiego ZOO, Wawelu oraz Rynku. Piątego dnia uczestnicy odwiedzili Zakopane, wjechali na Gubałówkę, która każdemu zaparła dech w piersiach, ale zobaczyli również Krupówki pełne ulicznych kramów i sklepów.

Długo oczekiwanym wyjazdem dla dzieci okazała się wizyta w Parku Wodnym w Krakowie, gdzie przez dwie godziny mogli korzystać z atrakcji przewidzianych dla wizytujących do 10 lat.

Kolonia zuchowa to nie tylko wyjazdy, ale i zajęcia plastyczne, między innymi wykonywanie figur z masy solnej, malowanie farbami oraz kolorowanie Kubusiowych rysunków. Dla rozruszania się przyboczne gromad zorganizowały zawody sportowe, bieg po okolicy oraz ognisko pełne zabaw, śpiewanek i pląsów.

- Na koloni było super, za rok też chciałbym pojechać. Poznałem dużo nowych zabaw i piosenek, które od września będziemy śpiewać w gromadzie zuchowej, do której należę od roku – mówił 7-letni Krzyś z 6 GZ „Przyjaciele Kubusia Puchatka”.

Na zakończenie wspólnie spędzonych dziesięciu dniu odbył się bal w „Stumilowym Lesie”, nie zabrakło także wręczenia nagród dla najgrzeczniejszych uczestników oraz podziękowania dla kadry prowadzącej Ośrodek Harcerski w Korzkwi.

– Zuchowy wypoczynek był dla wielu dzieci wspaniałą okazją do poznania nowych kolegów, ale również  mnóstwa innych rzeczy. Rodzicom pokazał, że ich pociechy są samodzielne i chcą dalej kontynuować zabawę, nie tylko w roku szkolnym, gdzie mają swoje zbiórki – podsumowała hm. Grażyna Świerczyńska, komendantka tegorocznej koloni w Korzkwi.

źródło:  Serwis regionaly ZHP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........