Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

„Koniec Świata” - M4 – Moje Miasto Moje Miejsce

„Koniec Świata” - pod takim hasłem już w sobotę 21 lipca 2012 na mieleckiej stacji kolejowej i w jej okolicach odbędzie się siódmy finał M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce. W tej edycji po rocznej przerwie poza podsumowaniem warsztatów artystycznych odbywających się przez cały lipiec, powracają koncerty. Zespołami, które wystąpią podczas finału na dwóch scenach, plenerowej i klubowej, będą Mr Pollack, KAMP!, Rebeka i Próg.

Wszystko rozpocznie o godz. 15 Apokaliptyczna Gra Miejska ze startem na dworcu. Głównym wydarzeniem podczas sobotniego finału będzie widowisko teatralne z udziałem uczestników warsztatów pod kierunkiem Pawła Korbusa z Teatru Chorea w Łodzi. Propozycją dla wszystkich chętnych aktywnych małych i dużych będą otwarte warsztaty plastyczne prowadzone przez Katarzynę Piechotę, zatytułowane „Inspiracje mistrzem - Claude Monet”.

Pierwszy tydzień wakacji z SDK zakończony

Już od wielu lat jesteśmy organizatorami dziennego wypoczynku dla dzieci z terenu naszego miasta i okolic. W tygodniowych turnusach, przez okres lipca przebywa z nami po 40 dzieci w wieku 7-12 lat. Pierwszy tydzień wakacji z SDK upłynął szybko. Dzieci bawiły się z nami już od wczesnych godzin rannych, dla niektórych bowiem wakacje to także okres wczesnego wstawania ze względu na pracę rodziców. Czas funkcjonowania półkolonii dopasowujemy do indywidualnych potrzeb dzieci i ich rodziców - pierwsze maluchy przychodzą do nas tuż przez 630.

Nieletni złodziej zatrzymany

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu zatrzymali nastoletniego złodzieja. 16-latek z powiatu mieleckiego ma na swoim koncie kradzież dwóch motorowerów o wartości 500 złotych.

Jak ustalili mieleccy funkcjonariusze, nieletni dopuścił się kradzieży w pierwszej połowie czerwca tego roku. W nocy wszedł na posesję znajdującą się w podmieleckiej miejscowości skąd zabrał dwa motorowery o wartości 500 złotych. Jeden z nich zaprowadził na swoje podwórko – tłumacząc rodzicom, że motorower znalazł, drugi natomiast ukrył w zaroślach nieopodal miejsca kradzieży. 16-latek po przemalowaniu korzystał ze skradzionego motoroweru, natomiast z ukrytego w zaroślach sukcesywnie wykręcał części, których używał do naprawy innych motorowerów.

Podpisano porozumienie w sprawie kwalifikacji wymaganych od nauczycieli religii Kościoła Zielonoświątkowego

Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas oraz Dyrektor Biura Kościoła Zielonoświątkowego Prezbiter Piotr Nowak podpisali dziś (12 lipca) porozumienie w sprawie kwalifikacji wymaganych od nauczycieli religii Kościoła Zielonoświątkowego. Przy podpisaniu dokumentu obecna była również dr Elżbieta Bednarz, Dyrektor Służby Katechetycznej Kościoła Zielonoświątkowego. Porozumienie zostało podpisane m.in. na podstawie ustawy z dnia 20 lutego 1997 r. o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w Rzeczypospolitej Polskiej.

Specjalna Strefa EKOLOGICZNA

No i stało się - dzięki inicjatywie młodych mielczan powstała konkurencja dla stetryczałej co nieco specjalnej strefy ekonomicznej. Niech żyje Specjalna Strefa EKOLOGICZNA. Jest zielona jak przyroda i zielona, jak młodość. Młoda, nie znaczy niedoświadczona. Młoda, bo nie ma w niej "leśnych dziadków", którzy obsiedli gałęzie wszystkich drzew dookoła i - jak gawrony - brudzą innych, którzy siedzą poniżej. Celem Stowarzyszenia jest aktywne działanie na rzecz ochrony środowiska, edukacji i budowania świadomości ekologicznej społeczeństwa. Życzymy wszystkiego najlepszego. IDZIE MŁODOŚĆ.

Siny dym już za nami?

„Przyglądając się mieleckim inwestycjom drogowym, już zrealizowanym w ostatnich latach i będącym „w biegu” trudno powstrzymać się od gorzkiej refleksji. O obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej mówi się od lat ponad 10. Podpisuje się porozumienia między samorządami, toczy się walki z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, z działkowiczami, konsultuje się, prowadzi się podchody niżańsko-stalowowolskie o to, od której strony obwodnica ma być realizowana, i które

Pierwszy Program Usamodzielniania

W dniach od 06.07.2012 roku (piątek) do 09.07.2012 roku (poniedziałek) na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy PSOUU Koło w Mielcu przy ul. Wojsławskiej 278 odbył się pierwszy Program Usamodzielniania w formie pobytu weekendowego z udziałem osób niepełnosprawnych wspieranych przez trenerów samodzielności. Rodzina uczestników Programu Usamodzielniania sprawiła niepełnosprawnym członkom swojej rodziny miłą niespodziankę, odwiedzając ich w niedzielne popołudnie. Spotkanie było okazją do wymiany informacji pomiędzy rodzicami a terapeutami na temat funkcjonowania osób niepełnosprawnych, przebiegu Programu oraz udzielenia instruktażu dot. możliwości, sposobów aktywizacji i usamodzielniania niepełnosprawnych członków ich rodziny.
Uczestnicy Programu na miarę własnych możliwości wykonywali codzienne czynności życiowe oraz uczestniczyli w integracji społecznej.

Mieleckie lasy i ścieżki przyrodnicze

 Przy kapliczce po prawej stronie jest wejście do ścieżki przyrodniczo - edukacyjnej zwanej Podróżnik. Przy samym wejściu są poustawiane tablice które maja nas informować co tu znajdziemy lub z czym się możemy tutaj spotkać. Ptasi budzik, dlaczego taki ważny jest las, ekologiczna rola lasu, przyrodnicy szlag puszczy sandomierskiej, poradnik grzybiarza, uwaga kleszcze, jakie siedliska tworzą nasze lasy, zegar kwiatowy. Jest miejsce na odpoczynek zanim wyruszymy ścieżką podróżnika, idąc natkniemy się na Sosnę pospolitą, dalej spotkamy dąb.

Kapliczka przydrożna - Mielec -Trześń

Kapliczka przydrożna znajduje się przy drodze Mielec -Trześń.
Kapliczka ta jest ufundowana przez nadleśnictwo Mielec, przy dużym zaangażowaniu proboszcza i parafian z parafii p/w św.Wojciecha-Trześń. Wybudowana na pamiątkę V Pielgrzymi Ojca Św.Jana Pawła II i XX lecie jego pontyfikatu. Zbudowana w roku jubileuszowym 1000 lecia męczeńskiej śmierci Św.Wojciecha Biskupa i Patrona Polski i parafii  Trześń.
Krzyż i figurkę poświęcił jego ekscelencja ks. Bp. Piotr Bednarczyk,  13.09.1998 w drugim roku przygotowania do wielkiego jubileuszu roku 2000Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........