Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Pozdrowienia z pikniku na starówce w Mielcu 2012

Zapraszam do "Pozdrowień z Mielca". Tym razem skorzystałem ze zdjęć jakie zrobiłem  piknik na Starówce Mielec 2012.
Proszę pamiętać pocztówki można skopiować i wysłać do najbliższych.  Jest wspaniała okazja aby pokazać nasze miasto.
Mam prośbę do fotografów miłośników fotek miasta Mielca z lotu ptaka.  Potrzebuje do pocztówek.
Bardzo proszę o kontakt.

Nowa dalekobieżna linia autobusowa przez Mielec

Komunikacja autobusowa prowadzona przez PKS Polbus (Stalowa Wola i Wrocław) w pewnej mierze wyręczy PKP na trasie zawieszonego pociągu "Hetman". Zapełniając tę lukę, 21 września 2012 r. o godz. 22 z dworca centralnego we Wrocławiu i dworca autobusowego w Stalowej Woli wyjadą autobusy dalekobieżne, które rozpoczną regularne kursy przez Mielec.

Nowa trasa połączy 15 dworców i przystanków autobusowych w 13 miejscowościach. Są to Baranów Sandomierski, Bochnia, Brzesko, Grębów, Katowice, Kraków, Mielec, Nagnajów (Tarnobrzeg), Padew Narodowa, Prokocim (Kraków), Radomyśl Wielki, Stalowa Wola, Tarnobrzeg i Tarnów. Koncesja przewozowa wydana Polbusowi na ten cel jest ważna do końca 2016 r. Nowa regularna linia autobusowa Wrocław-Kraków-Mielec-Stalowa Wola liczy 482 km i połączy Dolny Śląsk, Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie.

 Linia może w szczególności zainteresować studentów, dla których bilety są z 15-proc. ulgą.
Udogodnieniem dla pasażerów będzie możliwość dokonania rezerwacji biletu za pośrednictwem strony internetowej www.polbus.pl. Można też tam znaleźć szczegółowy rozkład jazdy i cennik. 
 
 

Zatrzymani sprawcy kilkunastu włamań

Mieleccy policjanci podczas działań związanych z wykryciem sprawców włamań na terenie powiatu mieleckiego, zatrzymali w środę dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 lat, którzy włamali się do budynku elewatora zbożowego w Chorzelowie. Sprawcy zostali zatrzymani wewnątrz budynku, gdzie odkręcali metalowe elementy wyposażenia hali elewatora. Jak ustalono podczas dalszych czynności, było to już trzecie włamanie do tego obiektu w ciągu dwóch tygodni.
Zatrzymani mężczyźni byli także sprawcami kilku włamań do piwnic na terenie Mielca. Czynów tych dopuścili się wspólnie z dwoma innymi mężczyznami. Kilkanaście godzin później kolejni włamywacze 17 i 22-latek byli w rękach Policji. Mężczyźni znani są mieleckim funkcjonariuszom z wcześniej popełnianych podobnych przestępstw. W wyniku pracy procesowej udowodniono im kilkanaście włamań do piwnic, skąd w różnych konfiguracjach osobowych kradli rowery, narzędzia, koła samochodowe, alkohol itp.

Działania dyscyplinujące i informacyjnePolicji i Straży Miejskiej

W ubiegłym tygodniu Strażnicy Miejscy i policjanci przeprowadzili działania dyscyplinujące i informacyjne, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa zarówno na ulicach jak i chodnikach oraz ścieżkach rowerowych.

Jak podkreśla komendant Straży Miejskiej Arkadiusz Misiak, mimo, iż na terenie miasta systematycznie przybywa ścieżek rowerowych, to jednak wciąż wielu kierowców jednośladów z nich nie korzysta. - Prawo o Ruchu Drogowym zabrania rowerzystom poruszać się po chodnikach, jeśli można skorzystać ze ścieżki lub pasa ruchu dla rowerów. Są także wyjątki. Niestety rowerzyści nie zawsze stosują się do przepisów, najczęściej tłumacząc się brakiem znajomości Prawa o Ruchu Drogowym lub też obawą o własne bezpieczeństwo - powiedział Arkadiusz Misiak.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........