Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Koncert z okazji Narodowego Święta 3 Maja


Prezydent Miasta Mielca oraz Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zapraszają na koncert.

Wystąpią:
ZPiT "Rzeszowiacy" Mielec i ZPiT "Lasowiacy" Stalowa Wola

VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

Szkoła Tańca "Gala" Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu
Klub Tańca Towarzyskiego "Takt" Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie
organizują 29 kwietnia 2012 Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec

Tarnów zamieni się w filmową stolicę Polski

W ciemności, Kret, Lęk wysokości,  Róża Wojciecha Smarzowskiego. To tylko niektóre filmy, jakie będzie można zobaczyć w ramach 26. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.  W sobotę 21.04 br. Tarnów zamieni się w filmową stolicę Polski. W konkursie zobaczymy 13 wybranych filmów fabularnych, z których kilka to prapremierowe projekcje. Bardzo ciekawie zapowiadają się też projekcje specjalne, mówi Anna Grygiel, dyrektor Tarnowskiej Nagrody Filmowej...

Podkarpackie białą plamą w szczepieniu kobiet

Szczepionkę, która może ochronić kobiety przed rakiem szyjki macicy, funduje wiele samorządów w Polsce. Na Podkarpaciu żaden się na to nie zdecydował. Dlaczego tak jest? Samorządowcy twierdzą, że nie stać ich.
Onkolodzy mówią , rak szyjki macicy jest drugim - po raku piersi - najczęściej atakującym młode kobiety nowotworem.  Jedynym sposobem aby zapobiec tej "epidemii" jest połączenie badań cytologicznych u dojrzałych kobiet ze szczepieniami przeciwko HPV u dziewcząt i młodych kobiet przed inicjacją seksualną.

Konferencja naukowa nt. działań ratunkowych

W Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie odbyła się dwudniowa (17-18 kwietnia) konferencja nt. „Ratownictwo medyczne i udzielanie pomocy z powietrza w systemie bezpieczeństwa kraju” Podczas wykładów omawiano i prezentowano nowe technologie i wdrażane procedury działań ratunkowych MEDEVAC. We wtorek (17 kwietnia) zaprezentowano sprzęt medyczny oraz wyposażenie pomagające ratować ludzkie życie.
 Czytaj dalej

Mobilne Muzeum papieża przybywa

Mobilne Muzeum Jana Pawła II przyjedzie do Nowej Dęby. Ekspozycja zawiera osobiste pamiątki Papieża Polaka. Będzie można ją obejrzeć bezpłatnie 21 i 22 kwietnia przy Samorządowym Ośrodku Kultury.
               Mobilne Muzeum Jana Pawła II jest nowy projektem Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie, mającym na celu promowanie myśli i nauczania Ojca Świętego.

Janusz Chodorowski "Samorządowym Menedżerem Regionu"

Prezydent Mielca Janusz Chodorowski zajął drugie miejsce w województwie w rankingu „Samorządowy Menedżer Regionu”, opracowanym przez dziennik „Puls Biznesu” i pracownię TNS Pentor. Gala wręczenie wyróżnień i dyplomów odbyła się w środę (18.04) w teatrze Muzycznym w Lublinie.

Konferencja „Makroregion Polska Wschodnia – wyzwania po 2013r.”

18 kwietnia 2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyła się konferencja „Makroregion Polska Wschodnia – wyzwania po 2013 r.”. Organizatorem spotkania był Dom Polski Wschodniej w Brukseli. Prelegentów oraz zaproszonych gości przywitał Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński.

Przeciwko wściekliźnie

W sobotę (21 bm.) w powiecie mieleckim rozpocznie się trwająca siedem dni akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.
Z samolotów zrzucane będą doustne szczepionki w przynęcie (blistry). Blistry nie mogą być dotykane przez ludzi.
Każdy kontakt ze zwierzęciem, które zdradza objawy wścieklizny, powinniśmy zgłaszać do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.

Poseł z tablicą

Kilkadziesiąt osób przybyło na spotkanie z posłem ruchu Palikota, Dariuszem Dziadzio.
       Pośród obecnych osób nie brakowało osób młodych jak i emerytów.
       Zebranie odbyło się w Spółdzielczym Domu Kultury MSM w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 13a. Spotkania odbyło się pod nazwą „WYWOŁAJMY RZĄD DO TABLICY”.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........