Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Warsztaty dziennikarskie w I LO

 Uczniowie z ILO w Mielcu oraz Bertolt-Brecht-Gesamtschule Löhne z Republiki Federalnej Niemiec (Północna Nadrenia Westfalia), przebywający w Mielcu w ramach IX edycji wymiany partnerskiej obu szkół, 14 kwietnia br. uczestniczyli we wspólnych warsztatach dziennikarskich, "Rola środków masowego przekazu we współczesnym świecie”. Celem zajęć było przygotowanie informacji (za pomocą różnych gatunków dziennikarskich) o pobycie w Polsce i Mielcu a także lokalnej sondy na temat zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Teksty te zostaną opublikowane w „Nadwisłoczu”. Warsztaty społecznie prowadził dr Włodzimierz Gąsiewski.

Kasy biletowe MKS Mielec idą pod młotek


To budynek miejski na rogu ulic Szerokiej i Kilińskiego. W budynku tym były kasy biletowe PKS, siedziba Zakładu Oczyszczania Miasta, szalety miejskie a ostatnio kasy MKS. Budynek był dzierżawiony przez MKS. Teraz stoi pusty.
 Decyzja o sprzedaży w drodze przetargu byłych kas biletowych zapadła na ostatniej sesji Rady Miasta. Mieleccy radni podjęli ją jednogłośnie.

Turniej BRD - eliminacje miejskie

W dniu 14 kwietnia 2012 r. w Gimnazjum nr 3 w Mielcu odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
 Drużyna Gimnazjum nr.1 w Mielcu w składzie: Michał Kozik z klasy 1c, Wiktoria Belcarz z klasy 2c, Tomasz Delert i Michał Hyjek z klasy 3c zajęła I miejsce w finale miejskim wśród gimnazjów mieleckich i zakwalifikowała się do etapu powiatowego turnieju, który odbędzie się 5 maja. Najlepszym gimnazjalistą, który uzyskał największą liczbę punktów, wybrany został Michał Kozik z naszego gimnazjum. Zwycięzcy otrzymali kaski rowerowe i inne nagrody rzeczowe.

Akcja zbierania podpisów „Kibicuję Fair Play”

W ramach realizacji projektu "Szkoła bez Przemocy" ZST w Mielcu przyłączył się do akcji zbierania podpisów pod LISTEM OTWARTYM DO WŁADZ RP.

Finał Rejonowy Licealiady Sztafetowych Biegów Przełajowych Chłopców


W dniu 12 kwietnia 2012 r. na obiektach sportowych w Mielcu odbył się Finał Rejonowy Licealiady Sztafetowych Biegów Przełajowych Chłopców. W zawodach uczestniczyły szkoły ponadgimnazjalne z powiatu mieleckiego, kolbuszowskiego i dębickiego, aby powalczyć o awans do Finału Wojewódzkiego w tej dyscyplinie sportu. Rywalizacja toczyła się na dystansie 1500 m.

II Memoriał im. Leszka Deptuły w piłce ręcznej dziewcząt

14-15 kwietnia w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Wadowicach Górnych, odbył się II Memoriał im. Leszka Deptuły Posła na Sejm RP w piłce ręcznej dziewcząt
Organizatorami byli:
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Wadowicach Górnych z/s w Wadowicach Dolnych, UKS Sokół Wadowice Górne, Publiczne Gimnazjum w Wadowicach Górnych

Solidna Firma - edycja 2012

Ruszyła kolejna edycja Programu Solidna Firma, który wspiera i promuje rzetelne firmy, zarazem poddając je weryfikacji i tworząc bazę godnych zaufania przedsiębiorstw.

Korzyści wynikające z udziału w Programie:
• Otrzymanie prestiżowego certyfikatu Solidna Firma, poświadczającego rzetelność i wiarygodność firmy.

Przez śmiech do...

"Przez śmiech do lepszego małżeństwa" to seminarium wydane przez wyd. "Vocatio" (http://vacatio.org.pl) dotyczące relacji między płciami i relacji małżeńskich. Poniżej zamieszczamy informację pochodząca ze strony wydawcy jak również terminy (ponownych) projekcji w Mielcu.
Serdecznie zapraszamy.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........