Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Kapliczka pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej

Kapliczka pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej nosi miano „leśnego sanktuarium” lub „kaplicy kierowców” Kapliczka przy drodze Mielec – Rzeszów to tajemnicze miejsce! Niektórzy są przekonani, że dochodziło tam do cudów! Ktoś wyszedł bez szwanku z ciężkiego wypadku, niemiecki żołnierz przez kilkanaście minut salutował oddając cześć, rosyjski, który chciał zniszczyć to miejsce, sam zginął, dochodziło to wyleczenia z chorób!
 W odległości ok. 3 km od Mielca, przy drodze do Kolbuszowej, na terenie parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej Mielec - Smoczka, znajduje się kapliczka pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Plac zabaw na boisku szkolnym

Miasto wzięło się za realizację rządowego programu 'Radosna Szkoła”. Dzięki niemu przy dwóch szkołach podstawowych nr. 1 i nr. 3 powstaną place zabaw z prawdziwego zdarzenia.  Rządowy projekt 'Radosna Szkoła” umożliwia szkołom podstawowym otrzymanie wsparcia finansowego do 50 procent wartości budowy placu zabaw, na wyposażenie placu zabaw i sali zabaw. Kwota dofinansowanie nie może być większa niż 115 450 złotych. Projekt ma być wykonany do końca wakacji

16-letni podpalacz i złodziej stanie przed sądem

Policjanci zatrzymali nastolatka z powiatu mieleckiego. Ma on na swoim koncie 8 podpaleń, a także kradzieże i włamania. 16-latek jest dobrze znany mieleckim policjantom. Teraz ponownie trafi przed oblicze sądu rodzinnego.

Mieleccy policjanci pracujący nad sprawą włamań i kradzieży ustalili, że ich sprawcą jest 16-letni mieszkaniec powiatu. Młody mężczyzna w drugiej połowie 2011 roku usiłował włamać się do budynku mieszkalnego w swojej miejscowości, jednak za pierwszym

Zatrzymano złodzieja psa

W piątek policjanci wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży psa wartego 600 złotych. Porzucone przez złodzieja zwierze funkcjonariusze odnaleźli po kilkugodzinnych poszukiwaniach. Pies wrócił do właściciela.

Do kradzieży doszło w nocy z 4 na 5 lipca. Właściciel jednej z mieleckich posesji zgłosił zaginięcie swojego pupila. Był jednak pewien, że pies nie oddalił się samowolnie, a na pewno został skradziony. W wyniku podjętych czynności, już następnego dnia policjanci zatrzymali 56-letniego mieszkańca Mielca, który przyznał się do kradzieży psa.

Funkcjonariusze prowadząc dalsze czynności przeszukali mieszkanie mężczyzny - psa jednak w nim nie było. Jak zeznał złodziej, zwierzę w dniu kradzieży porzucił pod swoim blokiem. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach, psa udało się odnaleźć w mieleckim schronisku.

Mielec: akcja plakatowa

Świeżo powstałe koło MW w Mielcu przeprowadziło akcję plakatową, której celem było pozyskanie nowych członków i sympatyków. "Wierzymy, że całonocna inicjatywa wszechpolaków, podczas której rozklejono ponad setkę plakatów na, pewno zostanie zauważona" - piszą na fanpage. Młodzież Wszechpolska to patriotyzm XXI w. - tradycja i nowoczesność w jednym. Działając na wielu płaszczyznach, każdego dnia udowadniamy, że wartości i zasady wciąż mogą być tym, co nadaje sens życiu. Propagowanie i promowanie patriotyzmu, tradycji, normalności w rodzinie, katolicyzmu.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........