Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

16-letni podpalacz i złodziej stanie przed sądem

Policjanci zatrzymali nastolatka z powiatu mieleckiego. Ma on na swoim koncie 8 podpaleń, a także kradzieże i włamania. 16-latek jest dobrze znany mieleckim policjantom. Teraz ponownie trafi przed oblicze sądu rodzinnego.

Mieleccy policjanci pracujący nad sprawą włamań i kradzieży ustalili, że ich sprawcą jest 16-letni mieszkaniec powiatu. Młody mężczyzna w drugiej połowie 2011 roku usiłował włamać się do budynku mieszkalnego w swojej miejscowości, jednak za pierwszym
razem nie udało mu się to. Kilka dni później znów spróbował wejść do tego samego domu, zdobył klucz, po czym ukradł z wnętrza mieszkania 200 złotych.

Policjanci ustalili także, że w marcu tego roku nieletni kilkakrotnie podpalał suche trawy, co prowadziło do rozprzestrzeniania się ognia na pobliskie lasy. Wzniecone przez 16-latka pożary zagrażały także budynkom mieszkalnym i gospodarczym.

W ubiegłą środę młody mężczyzna ukradł portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 150 złotych. Portfel zabrał wykorzystując nieuwagę pracownika szkoły podstawowej w miejscowości Grochowe. Tego samego dnia został zatrzymany przez policjanów. 16-latek przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów.

Teraz odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Mielcu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........