Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Zachowaj pamiątki przeszłości od zniszczenia!

Muzeum regionalne w Mielcu oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ”ROCH” zwraca się do Państwa z apelem połączonym z prośbą o niewyrzucanie starych przedmiotów oraz fotografii Mielca, Rzochowa oraz okolicznych miejscowości i przekazanie ich do zasobów Muzeum lub przyniesienie do siedziby stowarzyszenia ul Rynek Rzochowski 3.
Ocalmy w ten sposób przeszłość od zapomnienia!

Zmiany personalne w parafiach


Biskup ordynariusz Andrzej Jeż w Tarnowski, seminarium wręczył 85 nominacji. Pracę w nowych placówkach kapłani rozpoczną od 1 września. Zmiany dotyczą przede wszystkim młodych kapłanów, tych którzy w tym roku ukończyli trzeci rok kapłaństwa. Jest taka praktyka diecezjalna. Pozostali księża którzy otrzymali przeniesienia dlatego, że już kilka lat byli na danej Parafii

Lista zmian (powiat mielecki). Chyba nic nie pominęliśmy.


Poradnia psychologiczno-pedagogiczna jako miejsce odkrywania talentów

W roku szkolnym 2010/2011 Poradnia uzyskała tytuł Miejsca Odkrywania Talentów, tytuł nadawany przez Ministra Edukacji Narodowej. Pani Katarzyna Hall ustanowiła dzień 21 marca "Dniem Talentów" dlatego 21 marca 2011r. świętowaliśmy po raz pierwszy Dzień Promocji Talentów na terenie naszej placówki. W trakcie małej uroczystości odsłoniliśmy tablicę uzyskaną z MEN-u, odczytaliśmy list pani Minister potwierdzający nadanie tytułu Poradni w Mielcu. W uroczystości uczestniczyły dzieci uczęszczające na zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci zdolnych, ich rodzice oraz pracownicy Poradni. Informacje na ten temat można znaleźć na naszej stronie: www.poradniamielec.pl.

Ulgi za internet nie będziemy mogli stosować już od stycznia 2013 roku.

- Z internetu korzystają zazwyczaj mieszkańcy dużych miast i tylko z ograniczonych środowisk. Chcielibyśmy, aby internet był powszechny także na wsiach, ale na razie tak nie jest. Ulgę tę likwidujemy wiedząc, że jest to ulga tylko i wyłącznie dla wybranych - powiedziała marszałek Ewa Kopacz

ABRAKADABRA w Bułgarii

W dniach 6-17 czerwca 2012 r. Zespół Tańca "Mali Rzeszowiacy" i Dziecięcy Zespół Tańca "ABRAKADABRA" reprezentowali SCK w Mielcu na I Międzynarodowym Festiwalu "Świat, Sztuka i Morza" Złote Piaski 2012 w Bułgarii. W festiwalu brały udział zespoły z Bułgarii, Rosji, Ukrainy, Mołdawii, Kazachstanu i Polski. Międzynarodowe jury w składzie: doc. Jordanka Nedelceva (Ukraina), dr kompozytor Gieorgij Charizanow (Ukraina), Marija Cziprianowa (Bułgaria) po obejrzeniu 247 prezentacji w tym 43 zespołów tanecznych przyznało nagrody i wyróżnienia.

Policjanci ujawnili nielegalną broń i amunicję

Policjanci prowadząc czynności procesowe w jednej z toczących się spraw, w piątek przeszukali posesję mieszkańca powiatu mieleckiego. Podczas czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli broń palną, amunicję oraz kuszę. Zabezpieczono m.in. radziecki karabin Mosin, niekompletny pistolet maszynowy, amunicję pistoletową i karabinową różnego kalibru. Na te przedmioty właściciel nie posiadał wymaganego zezwolenia.

19- latek odpowie za posiadanie narkotyków

W piątek około godz. 23.30 na ul. Wąskiej w Mielcu policjanci podczas wykonywania czynności służbowych zatrzymali 19-letniego mieszkańca Mielca, który posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany. W dalszej kolejności policjanci przeszukali mieszkanie mielczanina. Funkcjonariusze ujawnili kolejną ilość narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Bezpieczne lato

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu, obradowały na wspólnym posiedzeniu komisje: Regulaminowa i Porządku Publicznego Rady Powiatu Mieleckiego oraz Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Powiatu Mieleckiego.

„BEZPIECZNE LATO 2012” to myśl przewodnia posiedzenia komisji w dwóch blokach tematycznych:
- zabezpieczenie przeciwpożarowe powiatu,
- bezpieczeństwo mieszkańców powiatu w szczególności dzieci i młodzieży podczas lata.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........