Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

ABRAKADABRA w Bułgarii

W dniach 6-17 czerwca 2012 r. Zespół Tańca "Mali Rzeszowiacy" i Dziecięcy Zespół Tańca "ABRAKADABRA" reprezentowali SCK w Mielcu na I Międzynarodowym Festiwalu "Świat, Sztuka i Morza" Złote Piaski 2012 w Bułgarii. W festiwalu brały udział zespoły z Bułgarii, Rosji, Ukrainy, Mołdawii, Kazachstanu i Polski. Międzynarodowe jury w składzie: doc. Jordanka Nedelceva (Ukraina), dr kompozytor Gieorgij Charizanow (Ukraina), Marija Cziprianowa (Bułgaria) po obejrzeniu 247 prezentacji w tym 43 zespołów tanecznych przyznało nagrody i wyróżnienia.

I miejsce w 3 kategorii wiekowej: statuetka, nagroda i dyplom otrzymał zespół "ABRAKADABRA" z Mielca za tańce łowickie i krakowiaka. Choreografem zespołu jest Alicja Skopińska, muzyka Małgorzata Leśniak. Natomiast w 4 kategorii wiekowej (powyżej 15 lat) I miejsce zajęli "Mali Rzeszowiacy" prowadzeni przez choreografa Leszka Ossolińskiego. Prezentowali tańce rzeszowskie i przeworskie. Szczególne zainteresowanie wśród jurorów wzbudziła para tańca narodowego w formie towarzyskiej (nowa forma tańca w Domu Kultury): Małgorzata Róg i Mikołaj Madej, którzy II nagrodę wytańczyli na festiwalu i zostali uhonorowani medalami. Choreografię taneczną Małgosi i Mikołaja przygotowała Alicja Skopińska, akompaniator Małgorzata Leśniak. Wszystkie mieleckie zespoły zostały zaproszone do udziału w Koncercie Galowym - podaje Alicja Skopińska, opiekun zespołu.

Wyjazd dzieci do Bułgarii na festiwal połączony był z wypoczynkiem. Tancerze zażywali słonecznych i morskich kąpieli nad Morzem Czarnym, odpoczywali w trzygwiazdkowym hotelu "Dana Palace" w Złotych Piaskach. Zwiedziliśmy Warnę, byliśmy w muzeum i parku Władysława Warneńczyka. Dużo szalonej zabawy dostarczyła wycieczka "Walka piratów na otwartym morzu". Oba nasze zespoły zostały podzielone na dwie grupy i rozlokowane na dwóch pirackich statkach, które po wypłynięciu na Morze Czarne, wśród salw wystrzałów stoczyły zaciętą walkę pod okiem prawdziwych piratów. Nie zabrakło też ciekawych konkursów zręcznościowych i tanecznych oraz wieczornych dyskotek zorganizowanych przez gospodarzy hotelu.
Moc wrażeń, doznań artystycznych pozostaną na długo w pamięci naszych tancerzy.


 
fot: SCK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........