Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

„Dworki i pałace w obiektywie Jadernych" Wystawa.

Wakacje dobiegają końca - czas więc już na nowy sezon wystawienniczy. Pierwszą powakacyjną prezentacją, jaką przygotowuje "Jadernówka" Oddział Fotograficzny Muzeum Regionalnego w Mielcu będzie ekspozycja zdjęć autorstwa Augusta i Wiktora Jadernych.
Urokliwa architektura pałacowo-dworska ożywiona scenkami z życia ziemian, mieszkańców dworków prezentuje się niczym kadry z archiwalnego filmu.
Wystawa czynna będzie od 6 września do 13 października 2012 roku.  Otwarcie wystawy w czwartek 6 września, o godzinie 18:00.

"Jadernówka" to muzeum na ul. Jadernych 19. Kiedyś, kiedyś mieszkał tu August Jaderny fotograf przybyły do mielca w 1898 roku.  Dom Jadernych został zbudowany w latach 1904-1906. Zakład fotograficzny Jadernych funkcjonował w tym budynku przez blisko 80 lat.
Początkowo "Jadernówka" pełniła jedynie funkcje wystawiennicze, od 1993 do 2002 roku była siedzibą główną Muzeum Regionalnego. Po przeniesieniu siedziby głównej Muzeum do Dworku Oborskich, w "Jadernówce" pozostały zbiory działu fotograficznego. Zbiory te oparte zostały na spuściźnie po Zakładzie Fotograficznym Augusta i Wiktora Jadernych. Po zakładzie pozostały fotografie oraz szklane negatywy i kilka aparatów fotograficznych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........