Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Plakaty „Pamiętamy” w 68. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego


     1 sierpnia będziemy obchodzić 68. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, w którym brało udział wielu młodych ludzi. To za sprawą ich bohaterstwa w dążeniu do wolności świat otrzymał wyraźny sygnał, że Polacy nadal walczą o swoją niepodległości od zaborców, czy to hitlerowskich, czy czekających u granic stolicy na finał walk – przyszłych okupantów sowieckich.

Warszawa tak naprawdę nigdy nie przestała walczyć od momentu rozpoczęcia wojny, a powstanie było jedynie kulminacją tej walki. Walki, o której słuszności po tylu latach są przekonani sami powstańcy.

To bohaterstwo i poświęcenie wielu młodych ludzi w ’44, walka przeciwko hitlerowskim mordercom, zasługują przynajmniej na naszą pamięć.

Pamiętają również młodzi mielczanie, którzy rozkleili w naszym mieście kilkadziesiąt plakatów „Pamiętamy. 1 VIII 1944”.
 Dla uczczenia pamięci powstańców i mieszkańców stolicy, zostaną uruchomione wszystkie syreny alarmowe na terenie powiatu mieleckiego. Sygnał ciągły uruchomionych syren słyszalny będzie przez 1 minutę.

Mieleckie uroczystości upamiętniające heroiczny zryw niepodległościowy, rozpoczną się o godzinie 17:00 pod pomnikiem AK.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........