Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Mikołajkowy Gminny Turniej Szachowy

W Woli Mieleckiej w filii SOKiS-u w dniu 3 grudnia br. został rozegrany Gminny Mikołajkowy Turniej Szachowy. W turnieju startowało 34 osoby podzielonych na 3 grupy wiekowe:
- grupa A –juniorzy z rocznika 1993-1998 – 5 osób
- grupa B - –juniorzy z rocznika 1993-1998 – 12 osób
- grupa C - –juniorzy z rocznika 2002 i młodsi – 17 osób

Turniej A został rozegrany systemem dwu kołowym a dwa pozostałe systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.
Zwycięzcą grupy A został Mateusz Bobula z Chorzelowa uzyskując 7.0 punktów przed Kamilem Piskorem, Chorzelów – 4 p. i Esterą Kumorek, Wola Mielecka

W grupie B, wśród dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Kania, Wola Mielecka – 3,5 p.
Przed Karoliną Siembab, Dulcza Mała – 0,5 p. a wśród chłopców zwyciężył Aleksander Pędrak, Złotniki – 7 p. przed bratem Mateuszem – 6 p. i Mateuszem Sypkiem, Wola Mielecka – 5 p.

W grupie C wśród dziewcząt zwyciężyła Gabriela Wojtowicz, Podleszany – 4p.
przed Julią Mrozik, Malinie – 4 p. i Marią Smaczny,Wola Mielecka a wśród chłopców zwyciężył Karol Burdzy, Książnice – 6 p. przed Szymonem Sypek, Wola Mielecka – 6 p.
i Jakubem Suroszem, Dulcza Mała – 4,5 p.

Zwycięzcy trzech grup otrzymali puchary ufundowane przez SOKiS Gminy Mielec
z s. w Chorzelowie.
Puchary, medale dla 6 poszczególnych grup wiekowych ufundowane zostały przez Starostwo
Powiatowe w Mielcu w ramach cyklu turniejów szachowych organizowanych przez KSz SDK-Lotnik Mielec„Szukamy talentów szachowych wśród młodzieży wiejskiej”
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez SOKiS Gminy Mielec z s. w Chorzelowie.
Sędzią głównym zawodów był Zenon Chojnicki, sędzia klasy międzynarodowej.

Szczegółowe wyniki przedstawiono w tabelach.