Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

E-podręcznik dla każdego za darmo w 2015 r.

W 2015 r. wszyscy uczniowie powinni móc korzystać z e-podręczników
 - Nie ma nic cenniejszego niż inwestycja w wiedzę i umiejętności naszych dzieci i wnuków - powiedział szef rządu na otwarciu nowo wybudowanej szkoły w Sulęczynie na Kaszubach.

Donald Tusk mówił że prowadzony jest pilotaż rządowego programu cyfryzacji edukacji. Mówił o wprowadzeniu e-podręczników do szkół do 2015 roku.
Obecnie w ponad 400 placówkach prowadzony jest program pilotażowy. Zastosowanie nowych technologii ma również na celu zmniejszenie kosztów zakupu podręczników w obecnej formie. - Widzimy, że rzeczywistość stawia przed nami wymagania, dla których konieczny jest czasami wewnętrzny przełom, jakim będzie komputeryzacja procesu nauczania - powiedział szef rządu.
„Każdego 1 września (...) zawsze gdy zaczyna się rok szkolny rodzice w Polsce wpadają w zrozumiałą irytację wydając tak duże pieniądze na podręczniki. Dlatego jestem przekonany, że do roku 2015 r. (...) e-podręcznik w podstawowym wymiarze będzie za darmo, będzie dostępny dla każdego ucznia na laptopie, na iPadzie, że ten moment jest co raz bliżej. Zakładamy, że w 2015 r. wszystkie dzieci w szkole powinny móc korzystać z tego dobrodziejstwa techniki” – powiedział premier.
Podręczniki będą dostępne na podstawie tzw. otwartych licencji.
Premier podkreślił, że rząd zdaje sobie sprawę z niżu demograficznego i zapewnił, że szkoły będą dostosowywane do spadku liczby uczniów. - Będziemy starali się w każdym miejscu w Polsce wyważyć te proporcje, żeby nie było tej najgroźniejszej straty, którą byłoby utracenie szans na dobre życie najmłodszych pokoleń Polaków - zaznaczył szef rządu.

 Fot. www.premier.gov.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........