Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

„Otwarte Mistrzostwa Mielca i SKF ODEK Modeli Rakiet z Taśmą”

W środę 18 kwietnia na terenach rekreacyjnych MOSIR odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Mielca  i SKF ODEK Modeli Rakiet z Taśmą”.

Zawody te rozegrane zostały w drugim terminie, ponieważ w pierwszym terminie pogoda nie pozwoliła. W imprezie wzięło udział  30 zawodników z czego : 3 dziewczynki, 26 młodzików, 4 seniorów, 4 zawodników niezrzeszonych .
Sędziami zawodów byli Panowie Zygmunt Osak, Roman Szyliński i Andrzej Trzpis. Część konkursowa polegała na uzyskaniu najlepszego czasu z kilku dowolnych lotów. Po zapoznaniu się z budową rakiet, ich działaniem , zasadami bezpieczeństwa przy puszczaniu i odpalaniu przystąpiono do rywalizacji. Większość rakiet startujących w Mistrzostwach wykonanych zostało z gotowych zestawów z wykorzystaniem silników A5-4, jedynie  zawodnicy  z modelarni Pana Grzegorza Goryczki startowali rakietami własnoręcznie wykonanymi.

W klasyfikacji końcowej najlepszymi okazali się  zawodnicy z modelarni instruktora Grzegorza Goryczki którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w Mistrzostwach.   Najlepszy okazał się Grzegorz Chodorowski , lat 11, którego rakieta była w powietrzu 95 sekund. II miejsce zajął Jan Ciężadło , lat 7  z czasem 72 s. a III Paulina Goryczka , lat 12  - 62 s.

Z modelarni SKF ODEK startowało 22 zawodników a najlepsi to:

1. Bartosz Polak, 10 lat , z czasem 46 s.
2. Dominik Kusek , 10 lat , z czasem 38 s. jeden z 4 zawodników niezrzeszonych
3. Jakub Czernecki , 7 lat , z czasem 36 s. zawodnik z filii SDK nr II,  z której startowało również 5 innych modelarzy.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

W części konkursowej zawodów wykonano 46 startów i 3 starty pokazowe. Zawody pokazem  lotu radiomodemem wykonali:  Mateusz Skop, modelarz z modelarni IKAR, mieszkaniec Borowej, oraz 11 latek,  Marek Wójcicki z Dobrynina.

Nagrody dla najlepszych zawodników startujących w Mistrzostwach  w postaci książek ufundowali MOSIR i Pan Wojciech Pluta, który ufundował  3 modele plastikowe.