Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Chciał wręczyć łapówkę

Od 6 miesięcy do lat 8 pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w sobotę na ul. Wojsławskiej w Mielcu usiłował wręczyć policjantowi 200 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Około godz. 7.50 na ul. Wojsławskiej w Mielcu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego mieleckiej policji Pracowali używając ręcznego urządzenia do pomiaru prędkości. Zatrzymali kierującego citroenem jumperem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 37 km/h.
Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem policjant zaproponował kierującemu mandat karny w wysokości 200 zł i 6 punktów karnych. Kierowca citroena chciał się „dogadać” jednak policjant zdecydowanie odmówił ponawiając propozycję mandatu. Wtedy 28-latek wyciągnął z portfela banknot 200 zł i włożył go do otwartego schowka przed siedzeniem pasażera. Funkcjonariusz w tym momencie poinformował kierującego, że zostaje on zatrzymany w związku z popełnieniem przestępstwa. Mężczyzna usiłował jeszcze przekonać policjanta do odstąpienia od jego czynności. Takie działanie kierującego wyczerpuje ustawowe znamiona przestępstwa określonego w art.229. § 1, który mówi o tym, że: "Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Przykład ten pokazuje, że są kierowcy, którzy lekceważą sobie przepisy ruchu drogowego a w efekcie dalszych poczynań narażają się na odpowiedzialność karną. Każde takie zachowanie kierującego bez względu na okoliczności, będzie bezwarunkowo traktowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Apelujemy do kierowców o zachowania zgodne z przepisami Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, ponieważ to jest najlepsza droga do uniknięcia późniejszych konsekwencji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........