Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Wakacje z najmłodszymi w „Aniołkowie” dobiegły końca

Przez cały lipiec w Małym Klubie Malucha „Aniołkowo”, mieszczącym się w Filii SDK nr I przy ul. Bajana 20, trzy razy w tygodniu przez cztery godziny dziennie, pod opieką naszej instruktorki, przedszkolanki z wykształcenia Moniki Światowiec maluchy z terenu miasta bawiły się i uczyły.
Grupka 11 dziewczynek i chłopców w wieku 3-4 lata bardzo szybko zintegrowała się ze sobą, tym bardziej, iż w tych wakacyjnych zajęciach brały udział maluchy z grupy, która od kwietnia uczestniczyła w zajęciach w „Aniołkowie”, jak również kilkoro dzieci z Porannego Klubu Malucha, który jeszcze do końca czerwca działał w SDK przy ul. Kusocińskiego.


       Zajęcia były tak przygotowane przez prowadzącą, aby maluchy oprócz mnóstwa czasu na zabawę miały jeszcze możliwość pracy na krótkich zajęciach plastycznych, muzycznych czy ruchowych. Podczas bajkoterapii Pani Monika czytała dzieciom króciutkie bajeczki z morałem, opowiadała ciekawe historie i zawsze rozmawiała z dziećmi o tym, co usłyszały. Na zajęciach muzycznych uczyła śpiewać piosenki i uczyła wierszyków. Dzieci zapoznawały się z wierszami polskich poetów, a także słuchały muzyki Chopina. Na zajęciach plastycznych dzieci poznawały kształty, uczyły posługiwać się nożyczkami, wyklejały kolorowe obrazki. Dla niektórych maluchów była to pierwsza przygoda z farbkami czy plasteliną...
        Oprócz tego opiekunka przekazywała dzieciom wiele cennych wiadomości na rożne tematy: dlaczego zawsze przed posiłkami należy myć ręce, po co w ogóle są pory roku i dlaczego tak ważne jest, aby być dla siebie nawzajem miłymi. Dzieci poznały również pierwsze literki z alfabetu, uczyły się liczyć. Każde zajęcia rozpoczynały się wspólną gimnastyką w myśl powiedzenia „Gimnastykuj się codzienne, bo to zdrowo i przyjemnie”. Na zajęciach „Dookoła Świata” dzieci poznawały kulturę innych krajów i mieszkającej tam ludności - najciekawszymi dla najmłodszych okazały się tematy o Eskimosach i Indianach. Maluchy słuchały tych opowieści z wielkim zainteresowaniem i mamy nadzieję, iż zaspokoiły one choć w niewielkim stopniu ich ciekawość. Dzieci poprzez wspólną zabawę uczyły się współpracy w grupie, poznawały podstawowe reguły współżycia w środowisku rówieśników.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkie maluchy na zajęcia w „Aniołkowie”, które rozpoczną się po wakacjach we wrześniu.
fot, info: SDK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........