Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

„Lato z SDK 2012” - Koniec akcji

Podobnie jak w poprzednich latach tak i teraz, przez cztery tygodnie lipca na tygodniowych turnusach półkolonijnych, prawie przez 10 godzin dziennie, przebywało z nami 162 dzieci z terenu Mielca i okolic. Ciekawy program półkolonii, wiele atrakcji i zajęć dodatkowych, elastyczne godziny pracy dostosowane do indywidualnych potrzeb rodziców i smaczne zdrowe całodzienne wyżywienie - to wszystko składało się na ofertę programową naszej corocznej wakacyjnej akcji.

Zainteresowanie tą wakacyjną formą naszej działalności jest od wielu lat niesłabnąco wysokie.
Wśród bawiących się pod naszą opieką maluchów są dzieci, a nawet rodzeństwa, które od kilku lat spędzają z nami wakacyjne miesiące. Zapewniamy opiekę wyspecjalizowanej kadry, posiadającej uprawnienia do tego typu pracy, ale przede wszystkim posiadającej wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Tegoroczne lipcowe turnusy, jak to określiły same dzieci, były męczące ze względu na mnogość zajęć. Każdy dzień obfitował w zajęcia stacjonarne, które odbywały się w naszych pracowniach, jak również w wyjścia do kina, na basen odkryty i pływalnię na osiedlu Smoczka, do sali zabaw, czy seanse w mobilnym planetarium.

Zajęcia w SDK prowadziły Ola Wawrzecka, Teresa Kubik, Urszula Gładyszewska-Wałek i Luiza Kozioł. Ola przez dwie godziny dziennie pracowała z dziewczynkami w pracowni plastycznej, robiąc różne ciekawe ozdoby użytkowe, takie jak kolczyki z piórek i kryształków, „bransoletki przyjaźni” z kolorowych sznurków, rzemyków, tasiemek dla mamy, siostry czy koleżanki, opaski do włosów, szkatułki na drobne skarby, czy ozdobne stojaki na kolczyki. W pracowni plastycznej wielkim hitem stały się zajęcia, na których wszyscy wykonywali świnki skarbonki z masy solnej i papierowe słoniki na szczęście. Pani Luiza Kozioł bawiła się z dziećmi na sali widowiskowej animując ciekawe zabawy ruchowe, jak również dziewczynki i chłopcy pod jej opieką uczyły się skocznego układu tanecznego pod nazwą „farmer”. Wielką atrakcją okazało się mobilne planetarium, w którym w godzinnych seansach dzieci zapoznawały się z przygotowanymi wcześniej prezentacjami na różne tematy: jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny, czy jak wyginęły dinozaury. Dzięki bogatemu repertuarowi w kinie dzieci dwa razy w tygodniu oglądały filmy animowane i fabularne. Do swojej dyspozycji dziewczynki i chłopcy mieli stoły do tenisa stołowego, piłkarzyki, mnóstwo gier planszowych, edukacyjnych, puzzli i klocków LEGO.

Piątek był ostatnim dniem wakacyjnego wypoczynku w SDK. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za miłe chwile i zaufanie, jakim od wielu lat obdarzają naszą placówkę. Życzymy radosnych, beztroskich i pogodnych wakacji. Od poniedziałku rusza zaplanowany remont naszych sal plastycznych, tak aby we wrześniu można w nich było rozpocząć planowe zajęcia dla dzieci młodzieży i dorosłych.

info i fot: SDK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........