Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Działki do likwidacji

     Trybunał Konstytucyjny uznał w środę za niezgodne z konstytucją 24 przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, podważając w szczególności monopolistyczną pozycję Polskiego Związku Działkowców.

Jak zaznaczył Eugeniusz Kondracki, prezes Polskiego Związku Działkowców, decyzja ta oznacza, że działki mogą po prostu zniknąć, a sami działkowcy zostali pozbawieni wszystkich swoich praw.

Należy sobie zadać pytanie: skąd nagle taka decyzja Trybunału Konstytucyjnego, i czy w grę nie wchodzi pozbawienie działkowców – skądinąd atrakcyjnej pod względem inwestycyjnym – ziemi?
A takiego właśnie zdania jest prezes PZD, który na konferencji prasowej powiedział: Trudno nawet sobie wyobrazić, jaki może być los działkowców. Tam gdzie tereny są bardzo wartościowe (...) ten los jest przesądzony, te ogrody znikną z powierzchni ziemi.

Jak zaznaczył Kondracki – działkowcy zostali pozbawieni wyrokiem Trybunału jakiejkolwiek ochrony prawnej i praw do gruntów, gdyż jedynym sposobem zachowania działki będzie tylko umowa dzierżawy, która w ostateczności i tak nakazuje opuszczenie zajmowanego terenu. A problem ten, jak dodaje Kondracki, dotyczy milion rodzin, tj. około 5 milionów Polaków.


SG/opcja.wordpress.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........