Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Praca sama do Ciebie przyjedzie! Nie szukaj jej.

Ma 10 metrów długości, przypomina Transformersa i jest pełen ofert pracy – Work Bus, czyli mobilne biuro rekrutacji wyjedzie już 18 września na polskie drogi. W sumie, specjalnie przygotowany tir, pokona około 5 000 kilometrów i odwiedzi kilkadziesiąt miejscowości w całym kraju

– Pierwszymi przystankami w naszym “tournee rekrutacyjnym” po Polsce będą Świdnik, Kraśnik, Krasnystaw, Potok Wielki i Mielec 20 września między 8:00 a 12:00 pod Powiatowym Urzędem Pracy, przy u. Chopina 16a – zdradza szczegóły trasy Artur Ragan, rzecznik agencji pracy Work Express, która „stworzyła” Work Busa. Na oferty pracy za granicą mogą liczyć m.in. opiekunowie osób starszych oraz budowlańcy z doświadczeniem.

Praca z dostawą do domu
12,4 proc. – tyle wynosiła stopa bezrobocia w Polsce na koniec lipca 2012 roku – podał Główny Urząd Statystyczny. Bezrobotnych jest prawie 2 000 000 zarejestrowanych w Urzędach Pracy Polaków. Agencja pracy Work Express do walki z bezrobociem wysyła w teren „Work Busa”, czyli mobilne biuro rekrutacji. Jako pierwsi nową pracę będą mogli znaleźć mieszkańcy Świdnika (18 września), Kraśnika, Krasnegostawu, Potoku Wielkiego (19 września) oraz i Mielca (20 września). To pierwszy tego typu projekt realizowany na terenie Polski, tylko do końca roku TIR dowożący „pracę do domu” zawita do ok. 30 miejscowości.
- Przeciętny Polak poszukujący pracy, skupia się przede wszystkim na ofertach zamieszczonych w Internecie lub liczy na informacje od pracujących znajomych. Zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, bezrobotni mają problem ze znalezieniem pracy, a wycieczki do Urzędów Pracy i agencji pośrednictwa z większych miast, to dla nich często za duże koszty. Dlatego robimy krok do przodu – przyjeżdżamy z pracą praktycznie do ich domów – mówi Ragan.

Mobilne znaczy lepsze
Bezrobotni poszukujący pracy nie tylko oszczędzą pieniądze i czas na dojazd do Urzędu Pracy w większym mieście, ale także będą mieli możliwość bezpośrednio i na miejscu otrzymać wszelkie niezbędne informacje, dotyczące danej oferty pracy. Mało tego, nigdy wcześniej nie można było zdobyć pracy w 45 minut. Tyle właśnie czasu może zająć proces rekrutacyjny, od rozmowy z kandydatem, do podjęcia decyzji o jego zatrudnieniu.
- Podczas postojów Work Busa będziemy pomagać osobom zainteresowanym znalezieniem zatrudnienia a także przywieziemy interesujące oferty pracy za granicą. Większość z nich jest przeznaczona dla osób z doświadczeniem w branży budowlanej albo opiece nad osobami starszymi, ale każdy kto zgłosi się do Work Busa, uzyska cenne informacje związane z zatrudnieniem. Podpowiemy, jak zwycięsko przejść przez proces rekrutacji, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna, a także, w jaki sposób należy się do niej przygotować. Nasi doradcy odpowiedzą na wszystkie pytania osób poszukujących pracy. W ten właśnie sposób, zamierzamy aktywnie wesprzeć działania podejmowane przez Powiatowe Urzędy Pracy w wielu miejscowościach dotkniętych wysokim bezrobociem – tłumaczy rzecznik agencji pracy.

Trasa: Świdnik, Kraśnik, Krasnystaw i Mielec
Work Bus wyrusza na misję we wtorek 18 września. Pierwszym etapem jego podróży będzie województwo lubelskie, w którym bezrobocie na koniec lipca 2012 wynosiło 12,9 proc. W Urzędach Pracy zarejestrowanych jest prawie 120 000 ludzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........