Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

"KinoSzkoła"

W każdym roku szkolnym Kino Galaktyka organizuje dopołudniowe projekcje filmów dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Filmy wyświetlane podczas tych seansów są nie tylko okazją do świetnej zabawy i miłego spędzenia czasu w kinie, ale i inspiracją do ciekawych dyskusji podczas zajęć lekcyjnych. Dlatego, oprócz bieżącego repertuaru, Kino Galaktyka zaprasza do udziału w drugiej edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła” – pozaszkolnej formy edukacji, wykorzystującej film i nowe media jako narzędzia wychowawcze i profilaktyczne. 

Program adresowany jest do uczniów wszystkich poziomów nauczania, od przedszkolaków po młodzież szkół ponadgimnazjalnych. 

Podkarpacki Kurator Oświaty, Jacek Wojtas, objął program „KinoSzkoła” honorowym patronatem, popierając tym samym działania mające na celu wzbogacanie realizowanych w szkołach programów nauczania poprzez formy łączące edukację i sztuki audiowizualne. Program otrzymał również rekomendację Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej: „Program edukacji filmowej /…/ jest wielowątkową, przemyślaną i godną polecenia propozycją edukacyjną.”
           
Nadrzędnym celem zajęć w ramach KinoSzkoła jest pomoc nauczycielom w szkolnej praktyce wychowawczej, dlatego współpracę przy projekcie polecamy w szczególności Wychowawcom i Pedagogom szkolnym. Z uwagi na fakt, że program napisany został na bazie podstaw programowych (języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, historii, szkolnych programów wychowawczych) tytuły dobrano stosownie do danego zagadnienia, a nie zagadnienie do tytułu filmowego.

Opisy przebiegu zajęć, tytuły filmów, tematy zagadnień oraz cennik zawarte są na stronie internetowej www.kinogalaktyka.pl w zakładce Oferty/Szkoły znajdziecie Państwo nie tylko niezbędne informacje dotyczące zajęć w ramach programu, ale również pliki do pobrania: katalog w wersji elektronicznej, pressbooki do filmów, karta zgłoszenia do programu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........