Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

W tą rocznicę pamiętamy o ofiarności Polaków


     1 września 1939 roku wojsko niemieckie zaatakowało Polskę, co przez historię odbierane jest jako rozpoczęcie II wojny światowej. Polacy, zarówno wojskowi, jak i ludność cywilna, bronili się w sposób bohaterski, odpierając ataki hitlerowców, a po 17 września także Sowietów.

Osamotnieni Polacy, pomimo swojego poświęcenia i bohaterskiej postawy, nie byli jednak w stanie powstrzymać nawałnicy dwóch zbrodniczych totalitaryzmów – czarnego i czerwonego. „Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem.
Celem musi być nie dotarcie do jakiejś oznaczonej linii, lecz zniszczenie żywej siły. Nawet gdyby wojna miała wybuchnąć na Zachodzie, zniszczenie Polski musi być pierwszym naszym zadaniem…” – są to słowa Hitlera, który doskonale zdawał sobie sprawę, że bez zniszczenia Polski, ta szybko odpowie na atak skierowany przeciwko naszym ówczesnym sojusznikom, Francji i Wielkiej Brytanii. Szkoda tylko, że podobnych oczekiwań i wypełnienia zobowiązań, jak pokazała historia, nie można było posiadać względem właśnie naszych domniemanych sojuszników.

Tymczasem Polacy nie porzucili broni i stworzyli potężną armię podziemną, ewenement na skalę światową, a swoją walkę kontynuowali w konspiracyjnych warunkach i po formalnym rozbiorze Polski, dokonanym przez Hitlera i Stalina. Nigdy nie pogodzili się z utratą suwerenności na rzecz nazistowskich i komunistycznych oprawców, walcząc przez cały okres drugiej wojny światowej i jeszcze długo po jej zakończeniu.

W tą smutną i przerażającą dla naszego kraju 73. rocznicę wybuchu II wojny światowej, pragniemy tymi słowami wyrazić naszą dumę z faktu przynależności do narodu polskiego i uznanie dla jego pięknej chwalebnej historii.

Wolność i Tożsamość przeciwko szowinizmowi!

SG, A.C. (Opcja.wordpress.com)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........