Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Mieleccy kibice odpowiedzą za zbiorowe naruszenie porządku publicznego

Ponad pięćdziesięciu kibiców odpowie za zbiorowe naruszenie porządku publicznego, do którego doszło wczoraj w Dębicy, podczas meczu piłkarskiego o Puchar Polski. Na mecz rozgrywany bez udziału kibiców przyjezdnych dotarł autokar z grupą kibiców z Mielca. Ich agresywne zachowanie skutkowało interwencją znajdujących się na miejscu policjantów.

Autokar z mieleckimi kibicami przyjechał do Dębicy już w trakcie meczu, choć informacja o tym, że mecz odbędzie się bez udziału zorganizowanych grup kibiców przyjezdnych została przekazana kibicom z Mielca już wcześniej.
Pomimo ponownego poinformowania o powyższej decyzji usiłowali oni sforsować ogrodzenie i wedrzeć się na teren stadionu. W związku z tym policjanci podjęli zdecydowaną interwencję wobec mieleckich kibiców, w celu zaprowadzenia ładu i porządku publicznego. Jeden z prowodyrów dopuścił się zmuszania policjanta do zaniechania prawnej czynności służbowej. Szarpał za mundur funkcjonariusza chcącego zatrzymać jednego z agresywniejszych sprawców zakłócenia porządku.

Z uwagi na zbiorowe naruszenie porządku publicznego oraz popełnione przestępstwo, autokar z kibicami został skierowany na parking przy Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy - podaje rzecznik KMP Mielec. Kibice zostali wylegitymowani, zarejestrowani przy pomocy kamery video. Wobec 53 mężczyzn zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Dębicy. Trzech uczestników zdarzenia zostało już ukaranych mandatami karnymi, a mężczyzna, który utrudniał czynności policjantowi został rozpoznany i zatrzymany. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........