Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Przywróćmy lekcje historii do szkół!

Działacze Patriotycznego Mielca przeprowadzili zbiórkę podpisów pod projektem ustawy o przywróceni lekcji historii do szkół.
Projekt ustawy pod którym  zbierali podpisy, zakłada naukę historii w liceach i technikach w wymiarze 180 godzin w trzyletnim cyklu nauczania (po 2 godz. tygodniowo).

Podpisy zbierali pod dwoma mieleckimi kościołami, na Osiedlu i na Smoczce. 
Akcje cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie zebrali ok. 800 podpisów.

Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli swój podpis oraz pomogli nam zorganizować akcję - mówią działacze Patriotycznego Mielca"
 
 O akcji:
Polski rząd rozporządzeniem minister edukacji z 7 lutego 2012 roku w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych – wyrzuca z liceów obowiązkowe lekcje historii. Od 1 września 2012 roku polska młodzież, która po I roku nauczania nie zdecyduje się na maturę z historii – czyli ok. 88 proc. uczniów – kończy nauczanie historii. Zamiast tego proponuje się dziwaczne połączenie lekcji WOS-u, przysposobienia obronnego oraz historii o nazwie „historia i społeczeństwo”.

Kiedy szczegółowo przyjrzymy się modułom tego przedmiotu okaże się, że młodzi Polacy zamiast wiedzy o Powstaniu Warszawskim będą się uczyć modułu: „kobieta i mężczyzna, rodzina”, albo zamiast wiedzy o "Żołnierzach Wyklętych” mogą natrafić na moduł „swojskość i obcość”. 

 Dobrą stroną tego projektu jest przedmiot uzupełniający Historia i Społeczeństwo: „język, komunikacja i media” ponieważ rozmawiać to my nie umiemy. Powinno wprowadzić się jeszcze w szkołach "wiedza o ekonomii" aby uczyć jak obracać pieniędzmi. Zamiast wiedzy o wielkim zwycięstwie rodaków w wojnie polsko-bolszewickiej trafią w Historii na „język, komunikacja i media”

Celem akcji jest zebranie co najmniej 100 000 podpisów w całym kraju pod Obywatelskim Projektem Ustawy przywracającej lekcje historii. Inicjatywę wspierają liczni publicyści, stowarzyszenia historyczne oraz organizacje społeczne. Przy Komitecie Obywatelskim Inicjatywy Ustawodawczej powstała również Rada Naukowa składająca się ze znanych historyków i wykładowców (skład Rady znajduje się na stronie www.przywracamyhistorie.pl.

fot: Patriotyczny Mielec


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........