Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Pokaz udzielania pierwszej pomocy na placu AK w Mielcu

Mieleccy policjanci wzięli wczoraj udział w ulicznym happeningu „Żyję, bo udzieliłeś mi pierwszej pomocy”, mającym na celu propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Akcja prowadzona była przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu. Funkcjonariusze na co dzień spotykają się z sytuacjami, gdzie osoby będące na miejscu zdarzeń nie umieją udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem służb ratowniczych. Takie akcje pomagają to zmienić i uratować czyjeś życie.


       Policjanci zawsze uczestniczą w przedsięwzięciach, które maja wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa wśród społeczności lokalnej. Również tym razem chętnie podjęliśmy współpracę i współorganizację tego pomysłu. Policja z racji swoich ustawowych obowiązków, inicjuje działania poprawiające w wielu obszarach stan bezpieczeństwa i porządku publicznego. Tym razem inicjatywa wyszła ze strony Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu, gdzie młodzież uczy się zasad udzielania pierwszej pomocy na zajęciach lekcyjnych. Tą wiedzę postanowili przekazać także innym.

     Z praktyki policyjnej wynika, że często osoby, które są pierwsze na miejscu np. wypadku drogowego, boją się podjąć czynności udzielenia pierwszej pomocy. Wynika to, albo z niewiedzy jak jej udzielić, bądź obawy przed zaszkodzeniem osobom poszkodowanym. Jednak najważniejsze jest, żeby podjąć akcję ratunkową i nie zostawić osób umierających bez szansy na przeżycie. Takie działania jak wczorajsze, pozwalają na wyuczenie się jak prawidłowo należy reanimować osoby oraz używać defibrylatora. Uczniowie szkoły zapowiadają kontynuację takich akcji w Mielcu.

fot: KMP Mielec

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........