Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Policyjna akcja "Znicz 2012" w powiecie mieleckim

Kryptonim "Znicz" od lat towarzyszy największej dorocznej policyjnej operacji, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w dniu Wszystkich Świętych. Tegoroczne działania rozpoczną się w środę, 31 października i potrwają do niedzieli, 4 listopada. W tym czasie policjanci przy wsparciu Żandarmerii Wojskowej i Inspekcji Transportu Drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby bliskich.

        Jak co roku głównym zadaniem policjantów będzie dbałość o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. W tych dniach najważniejsza będzie cierpliwość i ostrożność za kierownicą. Przypominamy, że w wielu miejscach zmieni się organizacja ruchu. Apelujemy o to, aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem.
 Gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet, jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja i policjant kieruje ruchem, wiążące dla nas są jego polecenia!
Te same uprawnienia będą mieli wspierający policjantów w bezpośredniej bliskości cmentarzy kierując ruchem funkcjonariusze Straży Miejskiej, Strażacy i Harcerze.

W ramach działań policjanci będą zwracać szczególną uwagę na: 
  • właściwie używanie świateł,
  • przekraczanie prędkości,
  • stan trzeźwości kierujących,
  • wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych,
  • omijanie pojazdów, które utknęły w zatorze,
  • wymuszanie pierwszeństwa przejazdu,
  • używanie telefonów komórkowych wbrew przepisom.
Podczas działań policjanci będą korzystać z oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideo rejestratory, będą także używać laserowych mierników prędkości. Na szczególnie niebezpiecznych odcinkach dróg kontrole prędkości będą prowadzone w sposób kaskadowy.

ORGANIZACJA RUCHU W CZASIE DZIAŁAŃ ZNICZ 2012 NA TERENIE POWIATU MIELECKIEGO:

I.    CMENTARZ  KOMUNALNY W MIELCU UL. KRÓLOWEJ JADWIGI
Ul. Królowej Jadwigi będzie drogą jednokierunkową, na której obowiązuje zakaz zatrzymania. Parking główny przy cmentarzu oraz na drodze leśnej. Parking dodatkowy zostanie uruchomiony przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Wyjazd z parkingów będzie się odbywał drogą leśną utwardzoną w  kierunku na Szydłowiec czyli kierunku przeciwnym do ul. Wolności. Droga leśna do ul. Wolności ze względu na prowadzone tam prace będzie zamknięta. Wyjazd odbywał się będzie drogami leśnymi do ul. Partyzantów. Mając na uwadze utrudnienia związane z bardzo dużym natężeniem ruchu pojazdów w tym dniu apelujemy o przemieszczanie się na cmentarz autobusami komunikacji miejskiej. Autobusy komunikacji miejskiej poruszać się będą ulicą Królowej Jadwigi w kierunku do ul. Partyzantów mimo zakazu wjazdu w tą ulicę.

II.    CMENTARZ   PARAFIALNY W MIELCU UL. SIENKIEWICZA

Parkingi główne zorganizowane będą na ul. Głowackiego – stary dworze PKS - oraz przed sklepem Jysk przy ul. Sienkiewicza.

III.    CMENTARZ W CHORZELOWIE
Na  drodze  nr  W-985  zostaną  ustawione  znaki pionowe  „Zakaz zatrzymania " od  skrzyżowania  Chorzelów – Złotniki do Auto-komisu po obu stronach jezdni. Parking główny przy kościele parafialnym, parking przy cmentarzu oraz na drogach  pojazdowych do posesji i działek.

IV.    CMENTARZ  W MIELCU UL.RZOCHOWSKA.
Parking główny przy Cmentarzu oraz na ul. Rzochowskiej.  Na ul. Dębickiej w odległości po 500 m. od skrzyżowania z ulicą Rzochowską po obu stronie jezdni obowiązywał będzie znak „Zakaz zatrzymania”.

V.    CMENTARZ  W  KSIĄŻNICACH
Parking przy cmentarzu oraz po jednej stronie drogi powiatowej nr 1152.

VI.    CMENTARZ – RADOMYŚL WIELKI
Parking główny przed kościołem parafialnym, parkowanie również na ul. Rynek i ul. Wałowej. Na trasie W- 984 od Rynku do ul. Wałowej obowiązywał będzie znak „Zakaz zatrzymania”.

VII.    CMENTARZ – PADEW NARODOWA
Parking główny przy cmentarzu i przed kościołem parafialnym oraz na ulicach dojazdowych do rynku. Na trasie nr W-985 po prawej stronie jezdni w kierunku Mielca obowiązuje znak „Zakaz zatrzymania”.

VIII.    CMENTARZ – GÓRKI
Parking przy cmentarzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........