Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Sukces zawodników Mieleckiego Aeroklubu.

W dniach 22-24.06.2012 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych dla seniorów i juniorów na lotnisku Aeroklubu Nadwiślańskiego w Lisich Kątach koło Grudziądza. Wzięli w nich udział zawodnicy sekcji modelarskiej Aeroklubu Mieleckiego im. Braci Działowskich.
Zawody rozpoczęły się w piątek wieczorem. Najpierw odbyła się rejestracja zawodników, którzy następnie zdali swoje modeli do oceny statycznej. W kolejnym dniu rozpoczęły się loty w konkurencjach wysokościowych.
Miłą niespodziankę sprawił junior, Bartosz Polak, który lotem na wysokość 275 m wywalczył brązowy medal, a jego kolega z drużyny Marcel Myśliwiec wynikiem 252 m zajął 4 miejsce. Natomiast nie wiodło się seniorowi Grzegorzowi Goryczce, który zaliczył dwie eksplozje silników i nie został sklasyfikowany w konkurencjach wysokościowych.
W sobotę wieczorem zawodnicy odebrali modele makiet z oceny statycznej i okazało się, że w klasie S7 seniorów prowadził Grzegorz Goryczka z wynikiem 627 pkt. Wieczór zaowocował również dobrymi wynikami w kategorii juniorów, których wyniki kształtowały się następująco:
- Grzegorz Chodorowski z oceną 542 pkt. zajmował drugie miejsce,
- Bartosz polak z ocena 540 pkt. zajmował trzecie miejsce,
- Marcel Myśliwec z oceną 538 pkt. zajmował czwarte miejsce.

O wszystkim miały przesądzić niedzielne loty. Zawodnikom umożliwiono start w dwóch jednogodzinnych turach rozgrywanych (I – 11:00; II – 12:00). Pierwszy lot wykonał senior i z oceną za lot 90 pkt. został Mistrzem Polski w kategorii makiet S7. Następnie w kategorii S7 loty wykonywali juniorzy, ale o wynikach dowiedzieli się dopiero przy rozdaniu medali. Ostatecznie srebrny medal zdobył Bartosz Polak z całkowitym wynikiem 631 pkt., a brązowy medal otrzymał Grzegorz Chodorowski z wynikiem 629 pkt. Z taką samą ilością punktów jak brązowy medalista zakończył zawody Marcel Myśliwiec, który zajął czwarte miejsce. Regulamin Mistrzostw Polski mówi, że jeśli dwóch zawodników będzie miało taki sam wynik końcowy to wyższe miejsce zajmuje ten, który otrzymał lepszy wynik za ocenę statyczną modelu.
Juniorzy Aeroklubu Mieleckiego startowali modelami makiet polskiej rakiety meteorologicznej Meteor 1E, wykonanymi w skali 1:3. Grzegorz Goryczka startował dwustopniowym modelem amerykańskiej rakiety wojskowej Taurus-Tomahawk wykonanym w skali 1:11,618.
Wszystkim serdecznie gratulujemy wysokich osiągnięć i życzymy wysokich lotów!

fot: Aerolkub