Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Będzie ulica Tadeusza Ryczaja?

Część radnych powiatu mieleckiego chce aby w mieście jedna z ulic nosiła imię zmarłego 1 stycznia 2010 r. Tadeusza Ryczaja. Mielczanie pamiętają go jako dyrektora naczelnego WSK Mielec, w latach świetności zakładu 1966 – 1989 w czasach największej świetności zakładu i miasta. Zdaniem wielu osób to właśnie on jest ojcem sukcesów Mielca w tych czasach. 
 
Tadeusz Ryczaj rządził WSK Mielec od 1966 do 1989 roku. W latach 80. Zatrudniał prawie 20 tysięcy ludzi. Szefował zakładem, ale miał bezpośredni wpływ na rozwój miasta. To WSK wybudowało obiekty kulturalne i sportowe, w najwyższych standardach w Polsce. Stal Mielec, która była klubem zakładowym odnosiła największe sukcesy.
Gdy powstawała Solidarność, jako dyrektor zapisał się do związku. Radny Daniel Kozdęba, jeden z inicjatorów akcji podkreśla także fakt jego dużej dbałości o wykształcenie swoich pracowników. Radni "Razem dla Ziemi Mieleckiej" wyszli z tą inicjatywą po tym jak jedno z mieleckich rond nazwano imieniem Leszka Deptuły, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Jeśli pomysłodawcy złożą wniosek to rada miasta zajmie się sprawą po wakacjach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........