Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Stanisław Bigda “wrócił do swoich”

Stanisław Bigda, syn ziemi mieleckiej, jest absolwentem wiśnickiego plastyka, wydziału malarstwa krakowskiej ASP oraz podyplomowego wydziału sztuki i projektowania w Instytucie Edukacji na Uniwersytecie Londyńskim. Jest też laureatem nagrody za cykl prac malarskich na myślenickich Konfrontacjach Młodych Artystów Polski Południowej.
Prace swoje pokazywał  m.in w Wiśniczu, Krakowie, Legnicy, na greckiej wyspach Paros i Santorini, oraz w Londynie. 
Tam w hallu wystawowym wydziału sztuki  uniwersytetu londyńskiego jego instalacja “Ptaki,” zainspirowana filmem Hitchcocka , a skierowana przeciwko problemowi przemocy wśród młodzieży szkolnej, zyskała duży aplauz publiczności. Jego rysunki były opublikowane w kolorowym dodatku  brytyjskiej “Mail on Sunday”.

Po 23 latach w Londynie Stanisław Bigda powrócił do Polski i chce z rodzimą, mielecką publicznością podzielić się swoją twórczością. A sa to prace powstałe na przestrzeni lat - stąd wielość tematów, inspiracji i stylów: od hiperrealistycznego portretu krzyczącego Zidana, poprzez pełne światła scenki paryskiej ulicy, nieco “tapiesowskie” eksperymenty z malarstwem materii, do inspirowanych muzyką dużych ócień będących polem czystej gry barwnej i wzajemnego działania na siebie linii i form.
Pomimo zróżnicowania stylu jest jeden aspekt wspólny tym pracom: zacięta uczciwość i uparte dążenie do formy doskonalej.

Ufa, że swoi go przyjmą.

Wystawa w Galerii mieleckiego SCK od 7 do 31 sierpnia  2012. Galeria czynna:
wtorek - piątek w godz. 10.00 - 18.00
niedziela w godz. 15.00 - 19.00


Odwiedzającym, którym zdarzy się zastać salę wystawową zamkniętą i ciemną, chciałbym dodać otuchy. Odwagi! Wystawa jest otwarta! Niezwykle miłe panie  i przystojny pan w recepcji wprost nie mogą się doczekać gości.  Z radością otworzą Wam galerię i włącza imponujący, technicznie zaawansowany system oświetlenia, który nadaje całemu wnętrzu mistycznej atmosfery.  Samo to oświetlenie jest już “dziełem sztuki” i warte trudu udania się na Aleję Niepodległości 7.

1 komentarz:

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........