Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Most na Wiśle – już będzie budowany

Jest dobra wiadomość dla mieszkańców województw podkarpackiego i świętokrzyskiego – rozpocznie się budowa mostu na Wiśle w Połańcu. 31 lipca 2012 roku wybrano firmę, która zbuduje most za 178 milionów złotych do końca października 2014 roku.

W ramach tej inwestycji  będzie budowany most  na Wiśle o długości prawie 1 kilometra wraz z układem komunikacyjnym dojazdów do mostu po stronie województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego, odcinek drogi wojewódzkiej nr 764 od projektowanej drogi 765 w Staszowie do Połańca oraz most nad rzeką Breń Stary.
Koszt to 178 milionów złotych, natomiast kosztorys inwestorki wynosił ponad 237 milionów złotych. Oszczędności na tej inwestycji mogą wynieść więc blisko 60 milionów złotych.  O rozstrzygnięciu przetargu poinformował mnie dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich  Adam Maternia.
Jeszcze w 2008 roku, gdy w Mielcu odbywało się spotkanie parlamentarzystów, samorządowców sejmików województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego, samorządowców powiatów mieleckiego i z województwa świętokrzyskiego, władz Mielca i Kolbuszowej wysłuchaliśmy informacji podkarpackiego i świętokrzyskiego zarządu dróg wojewódzkich o stanie przygotowań do budowy tych połączeń komunikacyjnych. Już wtedy wskazywałam, byśmy zakończyli dyskusje i podjęli działania, bo most na Wiśle w Połańcu musi powstać. I powstanie. Oszczędności wynikające z przetargu mogą być przeznaczone na przykład na budowę kolejnego odcinka obwodnicy Mielca, która bezsprzecznie będzie częścią integralną rozpoczynającej się budowy przeprawy mostowo – drogowej na styku naszego i świętokrzyskiego województwa.
Niedawno wystąpiłam z pismem do ministra rozwoju regionalnego, w którym poparłam wniosek marszałka województwa podkarpackiego, by oszczędności wynikające z budowy wałów przeciwpowodziowych w Mielcu – 31,5 mln złotych przeznaczyć na budowę tak potrzebnych wałów w Rzochowie i Kielkowie. Jest nadzieja, że środki te  tam przeznaczone.
Inny temat to budowa tzw. ślimaków na wjazd do wiaduktu Mielcu. Odnowiony wiadukt oddano do użytku w sierpniu ubiegłego roku. Dziś już widać prace na tzw. drogach wjazdowych na wiadukt. Też o to zabiegałam kilka miesięcy temu w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich. 


fot: NAC (kładka kiedyś)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........