Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

60 rocznica rozpoczęcia oblotów odrzutowych samolotów myśliwskich Lim

Dzisiaj nie każdy Mielczanin wie, w jaki sposób i jak szybko podnosił się przemysł lotniczy w Mielcu, gdzie produkowane były popularne wówczas samoloty MiG, a według polskiego nazewnictwa Lim, pochodzące od skrótu wyrazów „licencyjny myśliwiec”. Ci co przyszli na spotkanie  już wiedzą. Warto było przyjść na prezentację i posłuchać, powspominać kawał dobrej historii.


Organizacją zajęli się: Stowarzyszenie Promocji Polskiego Lotnictwa, Stowarzyszeniu AVIA SPLOT, Aeroklub Mielecki, Klub Miłośników Lotnictwa przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej. Spotkanie z okazji 60 rocznicy rozpoczęcia oblotów odrzutowych samolotów myśliwskich Lim z produkcji licencyjnej w Mielcu 1950-1964 odbyło się 6 lipca 2012 roku o godz. 17.00 w sali nr 1 Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, przy al. Niepodległości 7. 
Na miejscu spotkała się śmietanka miłośników lotnictwa, nie tylko mieleckiego. Zaszczycił swoja obecnością przedstawiciel Aeroklubu z Wrocławia.  W historie wprowadził Kazimierz Szaniawski a prelekcje multimedialną przedstawił Edward Michocki.

Następne wielkie już spotkanie przewidywane jest na 31 sierpnia br.Więcej zdjęć

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........