Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Policjanci będa kontrolować kierowców w rejonach przejść dla pieszych

W celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych Policjanci na ulicach Mielca przeprowadzą wzmożone działania kontrolne, w trakcie których reagowali będą w szczególności  na naruszane przepisy ruchu drogowego przez kierujących samochodami w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych.
      Wśród najczęściej popełnianych przez kierujących pojazdami wykroczeń, znalazło się nie ustąpienie pierwszeństwa osobom znajdującym się już na przejściu dla pieszych, oraz omijanie pojazdu, który zatrzymał się na sąsiednim pasie celem ustąpienia pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu.
Za to wykroczenie taryfikator przewiduje 500 zł. mandatu i 10 punktów karnych. Jesienno-zimowa pora w szczególności stwarza dodatkowe zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego ze względu na słabszą widoczność na drodze i niedostatecznie doświetlone newralgiczne rejony skrzyżowań i dróg.


        Apelujemy do pieszych aby starali się nosić odzież posiadająca elementy odblaskowe lub wyposażyć w nie odzież, co znacznie poprawi widoczność pieszego przez kierowcę samochodu.
  
      Przepisy  nakazują, aby dzieci do lat 15 poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym nosiły elementy odblaskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu (art. 43 par. 2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym). Do tego rodzaju działań namawiamy również wszystkie z dzieci terenów miejskich i ich rodziców aby zadbali w ten sposób o bezpieczeństwo swoich pociech - podaje oficer prasowy KPP Mielec

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........