Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Zawodu Latawcowe

Z powodu zwycięstwa aury nad zawodnikami Zawody Latawcowe "Święto Latawca" nie odbyły się. Przyjechało również kilka ekip z poza Mielca, w tym z Tuszymy, Tarnobrzega oraz Pnia. Uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Prezes PSS SPOŁEM w Mielcu, Pan Jerzy Ziemski, wręczył wszystkim uczestnikom słodkie upominki. Zawody zostały przełożone na kolejną niedzielę, tj. 14 października. Odbędą się one koło siedziby Aeroklubu Mieleckiego im. Braci Działowskich, ul. Kosmonautów - Lotnisko. Zbiórka o godzinie 10:00. 


Mamy zatem tydzień na dopracowanie naszych latawców. Serdecznie wszystkich zapraszamy!!! 


      
Od lat 60-tych ubiegłego wieku na terenie Aeroklubu Mieleckiego były organizowane sekcje: szybowcowa, samolotowa, modelarska. Organizowano liczne zawody, wśród których znalazły się również zawody latawcowe, cieszące się niezwykłą popularnością. „Tradycja organizowania zawodów latawcowych przez "Społem" we współpracy z Aeroklubem Polskim sięga 1962 roku. Pierwsze krajowe zawody odbyły się w Warszawie na boisku "Spójni" z udziałem instruktorów z ówczesnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W kolejnych latach "Święto Latawca" odbywało się w około 200 miastach Polski. W świetlicach, ośrodkach Praktyczna Pani a nawet w biurach PSS–ów pod okiem instruktorów aeroklubowych kilkanaście tysięcy dzieci budowało latawce i startowało w zawodach.” Aeroklub Mielecki chcąc wypełniać swoje cele statutowe - rozpowszechniania sportów lotniczych wśród dzieci i młodzieży, chciałby powrócić do „korzeni” wraz z PSS SPOŁEM i na nowo kultywować dawną tradycję.
 Zawody Latawców „Święto latawca”, obejmują latawce płaskie i skrzynkowe, na terenach rekreacyjnych MOSiR (tereny za Hotelem Polskim).
Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych entuzjastów sportów lotniczych, a w szczególności modelarstwa, do budowy własnego latawca, by w atmosferze sportowej rywalizacji, móc zaprezentować go na organizowanych przez nas zawodach.

 Jak zbudował latawiec płaski: TUTAJ lub TUTAJ
Jak zbudował latawiec skrzynkowy : TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........