Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Dni Ubezpieczonego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Zaczęły się Dni Ubezpieczonego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Tego dnia zapraszamy do placówek ZUS wszystkich zainteresowanych swoją przyszłą emeryturą, wpływającymi składkami na ubezpieczenie społeczne, zasadami oskładkowania działalności gospodarczej, kontaktem z ZUS drogą elektroniczną. Dni Ubezpieczonego w ZUS potrwają do piątku, 12 października.
Motywem przewodnim podczas Dni Ubezpieczonego będzie konto ubezpieczonego w ZUS: miejsce, do którego wpływają nasze składki, gdzie są co roku waloryzowane i z którego kiedyś wypłacana będzie nasza emerytura.

Czy mój pracodawca odprowadza za mnie składki we właściwej wysokości? Czy nie ma jakiś zaległości? Jaki jest stan mojego subkonta w ZUS, na które wpływają dodatkowe środki po zmniejszeniu w ubiegłym roku części składki kierowanej do OFE? Na jak wysoką emeryturę mogę liczyć w przyszłości? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci w placówkach ZUS i w czasie dyżurów telefonicznych.
Wszyscy klienci-ubezpieczeni będą mieli też okazję zapoznać się z bardzo przydatnym narzędziem do kontrolowania stanu konta w ZUS, jakim jest Platforma Usług Elektronicznych. Wystarczy zalogować się na pue.zus.pl, złożyć wniosek o profil PUE. Podczas wizyty w ZUS w czasie Dni Ubezpieczonego będzie można taki profil zaufać i później już na bieżąco korzystać z dostępu do spersonalizowanego konta ubezpieczonego na PUE. Taką możliwość szybkiego i komfortowego kontaktu z ZUS wybrało już 22 tysiące Polaków.

źródło: ZUS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........