Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

VII Gorzowskie Spotkania z Muzyką Dawną

W sierpniu w Gorzowie odbędą się VII Gorzowskie Spotkania z Muzyką Dawną.
Od 6 sierpnia wystąpią najlepsze w kraju zespoły muzyki dawnej.

Odbędą się także warsztaty, które poprowadzą specjaliści w dziedzinie muzyki dawnej: prof. Cezary Szyfman, Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Tadeusz Czechak i Marek Nahajowski.

Ta trwająca siedem dni impreza kulturalna o zasięgu ogólnopolskim została zaplanowana i jest realizowana w formie warsztatów połączonych z koncertami dla środowiska gorzowskiego. Wydarzenie na stałe wpisało się w pejzaż miasta. Odbywające się koncerty przyciągają rokrocznie rzesze miłośników muzyki dawnej.

Celem Spotkań jest pobudzanie kulturalnych inicjatyw gorzowian poprzez integrację wokół zdarzenia kulturalnego oraz stwarzanie na poziomie lokalnym warunków do rozwoju twórczości w zakresie amatorskiego ruchu artystycznego. Festiwal prezentuje umiejętności czołowych polskich zespołów muzyki dawnej i doskonali ich poziom wykonawczy.

Koncerty odbędą się:
6 sierpnia (poniedziałek) godz. 19.00 - koncert inauguracyjny w CEA - Filharmonii Gorzowskiej
7 sierpnia (wtorek) godz. 18.30 - w katedrze
8 sierpnia (środa), godz. 19.00 - w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela, ul. Niemcewicza 35
9 sierpnia (czwartek) godz. 18.00 - w Cerkwi Prawosławnej, ul. Kostrzyńska 2B
10 sierpnia (piątek) godz. 18.30 - koncert galowy w katedrze

Wstęp na koncert inauguracyjny za zaproszeniem. Zaproszenie ważne dla jednej osoby, do odbioru w GDK od 16 lipca do 3 sierpnia w godz. 9.00-16.00. Ilość miejsc ograniczona.
Na pozostałe koncerty - wstęp wolny.

Warsztaty w ramach Spotkań będą odbywały się w salach Grodzkiego Domu Kultury przy ul. Wał Okrężny 37, od 6 do 11 sierpnia. Poprowadzą je specjaliści w dziedzinie muzyki dawnej: prof. Cezary Szyfman, Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Tadeusz Czechak i Marek Nahajowski. W warsztatach oraz w koncertach wezmą udział najlepsze w kraju zespoły muzyki dawnej: AULOS z Białegostoku, SINE NOMINE z Lublina, HORTUS MUSICUS z Mielca, PORTAMENTO ze Starachowic, CARMEN ALACRE z Dobroszyc, HORRENDUS z Warszawy, TIBIARUM SCHOLARES z Toszka, VOCI UNITE z Łomży oraz gospodarz Spotkań - gorzowski zespół PREAMBULUM.

Organizatorem Spotkań jest Grodzki Dom Kultury, partnerem - Filharmonia Gorzowska. Funkcję dyrektora organizacyjnego festiwalu pełni Sergiej Sokołow - dyrektor GDK, natomiast dyrektorem artystycznym jest Marcjanna Wiśniewska. Koncerty poprowadzi Konrad Stala.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak. Sfinansowano z budżetu miasta Gorzowa Wlkp.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........