Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

W obronie TV Trwam (wspomnienia z Brukseli)

Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba w czerwcu tego roku zaprosił członków Solidarności z Rzeszowa, Przemyśla, Dębicy, Sędziszowa, Ropczyc i Mielca do Belgii w celu zwiedzania Brukseli i Parlamentu Europejskiego. Jednym z punktów programu była manifestacja pod Parlamentem Europejskim w obronie TV Trwam oraz wolności mediów w Polsce.

Przedstawiciele belgijskiej polonii, goście z Polski, Wielkiej Brytanii, Francji oraz innych krajów, spotykali się na Placu Luksemburskim znajdującym się obok Parlamentu Europejskiego, aby protestować przeciwko negatywnej decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nieprzyznającej TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

W manifestacji wzięli udział posłowie PiS do Parlamentu Europejskiego, a także posłowie i senatorowie z Polski, m.in. Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński, Adam Hofman, Andrzej Jaworski, Marek Suski, Joanna Arciszewska – Mielewczyk oraz zwykli obywatele z Polski.
Jednym z nich był mielczanin, Bogusław Kołacz - wiceprzewodniczący komisji zakładowej "Solidarność" w Szpitalu Powiatowym w Mielcu oraz członek zarządu regionu Rzeszowskiego Solidarności.


"Większość Polaków deklaruje się jako katolicy, tymczasem decyzja KRRiT pozbawia ich prawa do własnego medium. Parlament Europejski jest instytucją, która stojąc w obronie wolności słowa powinna zając stanowisko w tej sprawie i dlatego manifestacja odbędzie się w Brukseli. Zależy nam na tym, aby pokazać mobilizację w tej sprawie osób mieszkających nie tylko w Polsce, ale również w innych państwach Europy." -  Ryszard Legutko, Przewodniczący Delegacji PiS w PE.

"W odpowiedzi na moją interpelację w sprawie TV Trwam, komisarz ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes napisała, że państwa członkowskie muszą zapewnić skuteczne zarządzanie częstotliwościami radiowymi i przyznać prawa do korzystania z nich w oparciu o obiektywne, przejrzyste, niedyskryminujące i proporcjonalne kryteria. Decyzja KRRiT nie spełnia żadnego z nich, dlatego chcemy pokazać swój sprzeciw." - dodał Tomasz Poręba, Wiceprzewodniczący Delegacji PiS.

"Polski rząd nie reaguje na głosy płynące z Polski oraz uparcie ignoruje ponad 2 miliony podpisów zebranych pod petycją wyrażającą głębokie niezadowolenie z decyzji KRRiT. Być może, gdy dostrzeże sprzeciw w sercu Europy, na której opinię jest przecież tak wyczulony, zmieni zdanie." - mówił poseł Ryszard Czarnecki.fot: B.Kołacz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........