Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Stawiamy na zawodowców

Cztery szkoły zawodowe w Mielcu: Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół im. prof. Groszkowskiego przystąpią do projektu:  „Podkarpacie stawia na zawodowców” na który powiat mielecki otrzymał ponad dwa miliony złotych dofinansowania.  Dzięki temu ponadgimnazjalne szkoły zawodowe polepszą warunki kształcenia, a ich uczniowie będą mogli odbywać staże i praktyki zawodowe. W każdej z tych szkół powstanie pracownia doradztwa edukacyjno-zawodowego.
"Projekt jest dla poszczególnych szkół szansą podniesienia jakości i atrakcyjności swojej oferty, dzięki czemu uczniowie będą mogli zdobywać wykształcenie i atrakcyjne kwalifikacje zawodowe, cenne na rynku pracy" – mówi Monika Zając z Wojewódzkiego Urzędu Pracy

 Stanisław Tomza, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Mielcu  powiedział, że pieniądze wykorzystane zostaną na doposażenie szkół w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Zorganizowane zostaną dodatkowe kursy specjalistyczne dla uczniów, którzy chcą rozwijać zainteresowania. W projekcie są pieniądze na płatne staże dla młodzieży. Miejmy nadzieję, że znajdą się pracodawcy, którzy będą chcieli uczyć ich zawodu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........