Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Powinien wygrać najlepszy

- W konkursie na dostawy helikopterów dla naszej armii powinien wygrać najlepszy. A Black Hawk jest bez wątpienia najlepszym helikopterem świata – mówił na  mieleckim lotnisku Jerzy Buzek, europoseł i przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Były premier przybył do Mielca na zaproszenie Zarządu Polskich Zakładów Lotniczych i NSZZ „Solidarność".

        Na mieleckim lotnisku były Premier zobaczył przygotowany specjalnie dla niego pokaz śmigłowca S-70i Black Hawk w locie.
Cała impreza zrobiona była po to aby zwrócić uwagę na PZL Mielec. MON chce kupić śmigłowce dla wojska dlatego firmia Sikorsky chwali się swoim produktem gdzie i jak tylko może. Chodzi o 26 śmigłowców wielozadaniowych.
Ten wspaniały helikopter jest najlepszym dowodem mieleckiego sukcesu. Po latach wielkiego kryzysu, miasto osiągnęło wspaniałe wyniki gospodarcze. A stało się tak dzięki ciężkiej pracy mieszkańców, w tym załogi PZL. Mieleckia Solidarność była motorem tych przemian - mówił Buzek.

-Potrzebna jest myśl techniczna, innowacyjność, nowe pomysły. Właśnie tutaj, na tym terenie robimy to najlepiej. O Dolinie Lotnicznej wiedzą wszyscy także w Parlamencie Europejskim. To jest jeden z takich kluczowych dzisiaj przemysłów, którym możemy się pochwalić w Unii Europejskiej. Ja jestem pod wrażeniem. To jest tak, że nie tylko potrafimy odtwarzać to co robią inni, ale potrafimy stworzyć coś nadzwyczajnego. Mogę poratulować firmie i całemu Mielcowi - mówił Jerzy Buzek

 Produkowany w Zakładach PZL w Mielec (Sikorsky Aircraft, grupa United Technologies) śmigłowiec S70i Black Hawk pokazywany będzie na we wrześniu ILA Berlin Air Show oraz Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........