Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Protest nie miał sensu

I znowu znalazła się grupka osób która twierdzi że nadajnik telefonii komórkowej szkodzi.
Mieszkańcy ulicy Raciborskiego (mieszkam tu ale ludzi których chodzili i zbierali podpisy widziałem pierwszy raz) protestowali przeciwko umieszczeniu takiego nadajnika w ich okolicy.
Nadajnik jednak działa i nic mi nie jest.


Taki protest jest bez sensu. Dlaczego?
Kiedyś kiedyś  Play zorganizował akcje informujące o nieszkodliwości nadajników, które - jak się okazało - mają mniejsze promieniowanie niż telefony komórkowe.
Eksperci uczestniczący w akcji przekonywali lokalne społeczności protestujące przeciw budowie masztów, że zagrożenie dla zdrowia czło­wieka ze strony nadajni­ków telefonii komórkowej to mit.
Przykładowo w Lublinie, kilka metrów od jednego z masztów nadawczych, przeprowadzono sondażowe badania natężenia pola elektromagnetycznego. Badanie wykazało natężenie pola na poziomie 0,35 wolta na metr, czyli 20 razy mniej niż norma, którą określi­ło dla tego typu urządzeń minister­stwo środowiska. Przy okazji testy wykazały, że pole wytwarzane przez telefon ko­mórkowy w momencie wybierania połączenia wyniosło aż 1,4 wolta na metr.
 Jedynie nadajniki telewizyjne i radiowe o bardzo dużej mocy są w stanie wytworzyć takie pole elektromagnetyczne, które może powodować ewentualne bóle głowy, drażliwość czy bezsenność. I to trzeba praktycznie przy nich stać. Promieniowanie elektromagnetyczne tak jak i słoneczne w niewielkich ilościach jest dla naszych organizmów nieszkodliwe.
 Natężenie pola elektr-mag. anten telewizyjnych jest wielokrotnie większe niż natężenie anten sektorowych na dachach budynków w mieście...o tym ludzie nie wiedza!
 
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska przeprowadził wiosną tego roku badania promieniowania nadajnika które wykazały, że we wszystkich punktach pomiarowych ( pomiar dokonywano w pięciu punktach – od 11 do 92 metrów od stacji. ) wartości nie przekraczają polskich norm. Badania wykazały natężenie od  0,6 do 1,1 V/m, norma to 7 V/m.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej informował o tym Stanisław Mieszkowski, przewodniczący Rady Osiedla Dziubków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........