Przedstawiciele samorządów i środowisk kombatanckich zgromadzili się pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej, aby oddać hołd bohaterom antykomunistycznego podziemia.
Dzień 1 marca został ustanowiony ustawą z dnia 3 lutego 2011 r. Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych".
Dzień 1 marca został ustanowiony ustawą z dnia 3 lutego 2011 r. Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych".
Dla uczczenia święta „Żołnierzy Wyklętych” na budynkach Starostwa Powiatowego w Mielcu zostały wywieszone flagi narodowe. Składając hołd „Żołnierzom Wyklętym” przedstawiciele władz Mielca złożyli okolicznościowe wieńce pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej i zapalili znicze.
Jak zostało napisane w uzasadnieniu projektu ustawy: „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny".
Do jednego worka wrzuca się bohaterów, takich jak żołnierze z AK i zbrodniarzy takich jak żołnierze z NSZ (Narodowych Sił Zbrojnych). Należy uczcić pamięć bohaterów z AK, natomiast ci, którzy mordowali Polaków, naprawdę nie zasługują na uczczenie.
Żołnierze niezłomni tak powinni się nazywać ewentualnie: żołnierze wolności, ew. bohaterowie polskiego podziemia antykomunistycznego, ew. bojownicy przeciw jałtańskiej zdradzie itp. Nigdy "wyklęci".
fot: Powiat, UM
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Zanim napiszesz przeczytaj regulamin
Komentarze są moderowane