Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Najaktywniejsze Stowarzyszenie Kobiece

 Od 5 lat tradycyjnie 8 marca następuje podsumowanie działalności organizacji kobiecych działających na terenie Gminy Przecław. Co roku wybierana jest organizacja, której przyznawany zostaje tytuł „Najaktywniejszego Stowarzyszenia Kobiecego”. W tym roku po raz pierwszy uroczystość została zorganizowana w Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie.
Część oficjalna uroczystości została poprzedzona częścią artystyczną przygotowaną przez pracowników SDK w Tuszymie, podczas której zadebiutował amatorski Zespół Muzyczny „MARS” w składzie Mariusz Barnaś, Andrzej Krauz, Robert Darłak oraz Stanisław Pazdan. Panowie przygotowali kilka znanych utworów muzycznych, czym oczarowali wszystkie zebrane Panie. Część oficjalną rozpoczęto od przedstawienia protokołów z działalności organizacji za rok 2011.Następie odczytano protokół pracy komisji, która przyznała tytuł „Najaktywniejszego Stowarzyszenia Kobiecego”. W tym roku Komisja w składzie: Burmistrz Przecławia - Ryszard Wolanin, Przewodniczący Rady Miejskiej – Zenon Krawczyk, Dyrektor SDK w Tuszymie – Elżbieta Augustyn-Gruszka, oraz Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy – Mariusz Barnaś dokonała wyboru „Najaktywniejszego Stowarzyszenia Kobiecego” w 2011r. wybierając spośród dziewięciu Stowarzyszeń Kobiecych działających na terenie Gminy Przecław. Te Stowarzyszenia to: KGW „Tuszymianki” z Tuszymy, KGW „Babski Kram” z Kiełkowa, KGW z Podola, KGW z Dobrynina, Stowarzyszenie „Prężne Sioło” z Białego-Boru, Stowarzyszenie „Kobiety z Pomysłem” z Rzemienia, Stowarzyszenie „Siedlisko Pokoleń” z Rzemienia, Stowarzyszenie „Nowoczesne Gosposie” z Łączek Brzeskich, oraz Stowarzyszenie „Klub Seniora- Złoty Wiek” z Przecławia. Komisja brała pod uwagę : aktywność w działaniach na rzecz lokalnego społeczeństwa, osiągnięte sukcesy w 2011r., aktywność w sferze pozyskiwania środków finansowych na działania statutowe, czynny udział w przedsięwzięciach organizowanych w Gminie , a także poza jej granicami. Mając na uwadze powyższe kryteria komisja wybrała „Najaktywniejszym Stowarzyszeniem Kobiecym 2011r.”, Stowarzyszenie „Prężne Sioło” z Białego –Boru.
Stowarzyszenie „Prężne Sioło” z Białego-Boru działa od 2009r., wcześniej funkcjonowało pod nazwą „Koło Gospodyń Wiejskich” w Białym-Borze. Stowarzyszenie liczy 30 osób w wieku od 30 do 50 lat. Siedziba stowarzyszenia mieści się w Białoborskim Domu Kultury. W 2011r. Stowarzyszenie „Prężne Sioło” współpracowało z Powiatowym Urzędem Pracy w Mielcu poprzez uczestnictwo w organizowanych przez PUP projektach: „Naucz się zdobywać pracę”, „Opiekunka dla osób starszych i dzieci”. Na zakończenie projektu każda z uczestniczących w nim Pań otrzymała certyfikat potwierdzający nabycie nowych umiejętności. Ponadto w 2011r. Stowarzyszenie brało aktywny udział w organizacji „Dnia Strażaka” oraz uczestniczyło w projekcie „Targi Aktywności Społecznych Gminy Przecław” poprzez obecność w szkoleniach i warsztatach zorganizowanych w ramach projektu, a podczas podsumowania projektu Stowarzyszenie zaprezentowało własną dotychczasową działalność. Kolejnym osiągnięciem Pań ze Stowarzyszenia „Prężne Sioło” było uczestnictwo w Pikniku Dożynkowym w Przecławiu, gdzie zaprezentowany został wykonany przez stowarzyszenie wieniec dożynkowy reprezentujący sołectwo Biały Bór. Stowarzyszenie zorganizowało również „Letnią Szkółkę dla Dzieci” pozyskując na ten cel pieniądze w wysokości 5775 zł, składając wniosek do otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego ogłaszanego corocznie przez Urząd Miejski w Przecławiu. Wspomniany powyżej projekt realizowany był przez Stowarzyszenie na przełomie lipca i sierpnia ubiegłego roku, a jego głównym celem było zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom spędzającym wakacje na wsi. Koniec 2011r. również dla członkiń Stowarzyszenia upłynął pracowicie, bowiem kobiety ze założyły sobie cel: „Integracja lokalnego społeczeństwa”, poprzez organizację dla wszystkich chętnych mieszkańców sołectwa Biały –Bór, zabawy andrzejkowej i sylwestrowej. W sumie na działalność statutową stowarzyszenie w 2011r. pozyskało 11.000,00 zł. Podsumowując Stowarzyszenie „Prężne Sioło” nie bez kozery nosi w nazwie słowo prężne, a Panie udowadniają, że wiele da się osiągnąć poprzez współpracę z miejscową jednostką OS

fot: Urząd Miejski Przecław

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowane



Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........