Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Koncerty fortepianowe nr 1, 2, 3, 4, 5 Beethovena

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
zaprasza na
koncert w ramach VII Forum Pianistycznego "Bieszczady bez granic"

Koncerty fortepianowe nr 1,2,3,4,5
Beethovena

Wykonawcy:

Koncert fortepianowy N.1 część I - Przemysław Pankiewicz (Polska)
Koncert fortepianowy N.2 część II i III - Olena Yurchenko (Ukraina)
Koncert fortepianowy N.3 część I - Anna Petrashchuk (Ukraina)
Koncert fortepianowy N.4 część II i III - Georgij Osokin (Łotwa)
Koncert fortepianowy N.5 część I - Anastasja Stovbyr (Ukraina)
Koncert fortepianowy N.5 część II i III - Olena Miso (Ukraina)

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
pod dyrekcją Igora Dohovica (Słowacja)
gospodarz wieczoru - red. Adam Rozlach

Sala widowiskowa Domu Kultury SCK w Mielcu
2 lutego (czwartek) 2012, godz. 19.00
Bilety: 20 zł
do nabycia w Kasie Kina Galaktyka, (czynna godzinę przed każdym seansem) oraz w pok. nr 10 I p. DK SCK w godz. 12.00-15.00

"Od Beethovena do Wspólnej Europy"
z Uczestnikami VII Forum Pianistycznego "Bieszczady bez granic"


Zapraszamy na niezwykły koncert symfoniczny "Od Beethovena do wspólnej Europy" na którym zostaną wykonane wszystkie koncerty fortepianowe L. van Beethovena. Ten wyjątkowy koncert poprzedzony spotkaniem red. Adama Rozlacha z uczniami szkół muzycznych i wykładem na temat powstania, perturbacji i odrębności tych dzieł muzycznych zapowiadanych dzieł, pozwoli melomanom prześledzić cała drogę twórczą wielkiego Mistrza przełomu XVIII i XIX wieku. Aby była możliwa taka prezentacja w ramach jednego wieczoru muzycznego organizatorzy zaproponowali wybór części koncertów. Beethoven największe dzieła życia skomponował będąc kalekim i chorym. Jego ideałem muzykowania był kwartet smyczkowy ale nie stronił od wielkiej symfoniki i swojego ulubionego instrumentu - fortepianu, na który napisał m.in. 21 sonat solowych i 5 koncertów z orkiestrą. Fortepian był środkiem najbardziej osobistych muzycznych wypowiedzi kompozytora; na tym instrumencie grał dla siebie, na nim improwizował, na nim - trapiony głuchotą - niejako palcami sprawdzał muzyczne pomysły. Jego techniczne mistrzostwo dorównuje intensywności uczuć. "Oda do radości" z IX Symfonii jest nieformalnym hymnem zjednoczonej Europy. Obecna na Forum Pianistycznym "Bieszczady bez granic" w Sanoku Elżbieta Penderecka Beethovenowi właśnie poświęciła swój popularny "Festiwal Wielkanocny" w Warszawie. Solistom w koncercie 2 lutego o godz. 19:00 towarzyszy Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Igora Dohovica (Słowacja).

Adam ROZLACH
Ukończył Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach na wydziale teorii muzyki oraz studium doktoranckie przy AM im. F. Chopina w Warszawie. Pracę zawodową rozpoczął w Rozgłośni PR w Katowicach. Jest twórcą licznych cykli audycji radiowych oraz programów TV o konkursach: chopinowskim, wieniawskiego i wokalnych. Jest autorem blisko tysiąca recenzji i wywiadów dla prasy krajowej i międzynarodowej. Adam Rozlach był jurorem Radiowego Konkursu Muzycznego "Prix Bohemia" w Brnie oraz Konkursu Radiowego "Prix Italia" w Mediolanie. Od 5 lat wspiera swoją wiedzą i autorytetem Forum Pianistyczne w Sanoku. Jest dziennikarzem - komentatorem muzycznym Programu 1 Polskiego Radia oraz ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego w TVP Kultura.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowane



Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........