Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Jak ubiegać się o zwrot za podręczniki?

Podpowiadamy jak w ramach programu „Wyprawka szkolna 2012” ubiegać się o zwrot części poniesionych kosztów podręczników i materiałów szkolnych. Dotyczy to rodzin najbiedniejszych, wielodzietnych lub takich, w których jest osoba niepełnosprawna. Procedura uzyskania refundacji jest niestety skomplikowana i wie o niej niewielu rodziców.

Na www.rzecznikrodzicow.pl jest zakładka „Zwrot za podręczniki”.
Są tam gotowe wnioski, które należy wypełnić. Dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania to właśnie wniosek, uzasadnienie i rachunek za książki.

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników trzeba złóżyć u dyrektora szkoły. Trzeba też dołączyć uzasadnienia, w którym należy napisać: „zgodnie z ustawą z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, art. 7 pkt. 8, prosimy o pomoc, jako rodzina wielodzietna”. Dołączamy również rachunek za materiały szkolne.

Na jaką kwotę możemy liczyć? 180 zł dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, 210 zł dla klasy IV oraz niepełnosprawnych uczniów klas IV-VI, 325 zł dla niepełnosprawnych uczniów gimnazjum i 352 zł dla uczniów klasy I szkół ponadgimnazjalnych.

Pieniądze wypłaca dyrektor szkoły lub wójt (burmistrz, prezydent miasta) właściwy ze względu na siedzibę szkoły. To do nich należy ostateczna decyzja w sprawie refundacji.
 Prezydent Miasta Mielca ustala, że wnioski o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników należy składać do dnia 07 września 2012 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........