Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Kolejna Bryza dla polskiego wojska

Bryzy z PZL Mielec służą w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie.
 Mały, dwusilnikowy samolot transportowy produkcji polskiej posiadający właściwości krótkiego startu i lądowania. Samolot jest rozwinięciem produkowanego na licencji radzieckiego samolotu An-28. Może on zabrać do 19 żołnierzy lub do 17 spadochroniarzy. Samolot używany jest do zadań patrolowych, poszukiwawczo-ratowniczych, transportowo-łącznikowych oraz szkolenia lotniczego na większe samoloty transportowe. 30 samolotów różnych wersji używanych jest przez Siły Powietrzne, Lotnictwo Marynarki Wojennej oraz Straż Graniczną.
Pierwsze samoloty tego typu weszły na uzbrojenie w 1992 roku, obecnie Siły Powietrzne oczekują na dostawy kolejnych egzemplarzy samolotów M28.

Polskie Zakłady Lotnicze przekazały dla wojska kolejny samolot M28B Bryza. To piąta maszyna, którą PZL wyprodukowały w ramach kontraktu z Ministerstwem Obrony Narodowej
Przyrządy analogowe zastąpiono cyfrowymi. Jak mówi prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki unowocześniona Bryza została bardzo dobrze przyjęta przez wojsko. Następna maszyna ma być przekazana w listopadzie, a ostatnie dwie a także symulator do szkolenia pilotów w przyszłym roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........