Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Marek Sudoł zwycięzcą polskiego finału Allianz Junior Football Camp

Allianz, oficjalny partner FC Bayern Monachium i Allianz Arena, w dniach 13-17 października tego roku organizuje kolejny międzynarodowy obóz piłkarski Allianz Junior Football Camp w Monachium, na którym młodzież z całego świata będzie mieć niepowtarzalną okazję szkolić się pod okiem trenerów FC Bayern Monachium. Przez pięć dni od 13 do 17 października uczestnicy obozu będą mieli okazję spotkać się z największymi gwiazdami futbolu oraz zobaczyć, także od kulis, życie jednego z największych światowych klubów piłkarskich – FC Bayern Monachium.


- Wielu młodych ludzi ma w sobie ogromną pasję dla futbolu. Obóz organizowany przez Allianz daje im możliwość zobaczenia od kulis jednego z największych klubów świata i osobistego poznania jego piłkarzy. Z doświadczenia wiem, że to z pewnością będzie ich motywowało do dalszego rozwijania swoich piłkarskich zainteresowań – mówi Tomasz Wałdoch, dyrektor sportowy Górnika Zabrze, były wielokrotny reprezentant Polski.

Uczestnicy obozu będą mogli także zwiedzić jeden z najnowocześniejszych stadionów świata Allianz Arenę i zajrzeć do niedostępnych na co dzień miejsc, takich jak szatnie zawodników, a także obejrzeć na żywo mecz FC Bayern w ramach rozgrywek Bundesligi. W międzyczasie będzie również okazja do zwiedzenia Monachium i jego największych zabytków.

W obozie piłkarskim Allianz Junior Football Camp wzmą udział dziewczęta i chłopcy w wieku od 14 do 16 lat, których pasją jest piłka nożna i wszystko, co jest z nią związane. W polskim finale Allianz Junior Football Camp na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu w wyniku egzaminu teoretycznego i praktycznego na boisku, komisja złożona z przedstawiciela Allianz Polska, Marcina Pawelca, a także szkoleniowców Górnika: Józefa Dankowskiego, Andrzeja Orzeszka, Dariusza Koseły, Kamila Zieleźnika i Kamila Kanclerza wyłoniła czwórkę najlepszych. 
W gronie szczęśliwców znaleźli się: Andrzej Paterak z Mielca, Magdalena Warzecha z Regulic koło Krakowa, Łukasz Sikora z Krakowa i Damian Hilbrycht z Bielska-Białej.

Pod koniec sierpnia polecą oni do Monachium. Tam z rówieśnikami z 22 krajów całego świata będą ćwiczyć pod okiem trenerów jednego z największych klubów piłkarskich świata - Bayernu Monachium. Zobaczą na żywo mecz na Allianz Arena i zwiedzą najciekawsze zabytki stolicy Bawarii. Oprócz treningów pod okiem szkoleniowców FC Bayern, wezmą oni udział w specjalnie dla nich zorganizowanym spotkaniu z piłkarzami FC Bayern, gdzie będą mogli porozmawiać, zdobyć zdjęcia i autografy czołowych zawodników drużyny z Monachium. Uczestnicy obozu będą mogli także zajrzeć do niedostępnych na co dzień miejsc, takich jak szatnie zawodników, a także obejrzeć na żywo mecz FC Bayern w ramach rozgrywek Bundesligi.
- Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom imprezy za to, że przyjechaliście do Zabrza i w tym upale walczyliście bardzo ambitnie. Zaprezentowaliście także bardzo duży poziom wiedzy teoretycznej. Chciałbym także podziękować działaczom Górnika Zabrze za pomoc w organizacji imprezy - stwierdził na zakończenie imprezy wspomniany Marcin Pawelec, rzecznik prasowy Allianz Polska.

Każdy z uczestników Campu dostał stosowny upominek, zaś czwórka najlepszych bilety do Monachium. Nagrody wręczał m.in. Artur Jankowski, prezes zabrzańskiego klubu, który życzył zwycięzcom powodzenia w Monachium.
Allianz Junior Football Camp jest dla młodych ludzi idealną trampoliną do wybicia się do kariery piłkarskiej.

Celem Allianz jest pomoc najlepszym w rozwijaniu sportowych pasji i zainteresowań.
Już w poprzednich latach w obozach brali udział młodzi fani futbolu z Polski.
         W ubiegłym roku do Monachium pojechali Agnieszka z Gorzowa Wielkopolskiego, Jakub z Ornontowic i Michał z Mysłowic, a rok wcześniej Tomek z Poznania, Bartek z Pyskowic, Daniel z Zabrza i Patryk z Piekar Śląskich, spędzając na treningach w klubie Bayern Monachium pięć dni. Jak przyznali po powrocie, udział w obozie był dla nich niezapomnianym piłkarskim doświadczeniem.

Szczegółowe informacje dotyczące obozu można znaleźć na stronie http://www.football-for-life.com/.

fot:Górnik Zabrze.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........